W dniach 20-30 listopada 2017 r. do specjalnie oznakowanych, czerwonych koszy umieszczonych na terenie Rejonu Energetycznego Suwałki,  pracownicy Oddziału mogli przynosić różnego rodzaju słodycze, które następnie zostały przekazane w formie mikołajkowych paczek dla dzieci i młodzieży ze Szpitala Wojewódzkiego im. Dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach oraz Domu Dziecka w Pawłówce. Głównym motywem, który zachęcił pracowników do dołożenia swojej „cegiełki” do zbiórki, była chęć sprawienia dzieciom  i młodzieży trochę uśmiechu i radości w tych trudnych dla nich chwilach.

 

Fundacja "Dr Clown" jako pierwsza w Polsce realizuje ogólnopolski program terapii śmiechem i zabawą dla osób chorych i niepełnosprawnych, szczególnie dzieci przebywających w szpitalach i placówkach specjalnych. Terapia śmiechem uaktywnia pozytywne myślenie i zwiększa wiarę we własne siły - pomaga choremu akceptować siebie takim, jaki jest. Rozładowuje stresy i napięcia spowodowane chorobą, procesem leczenia oraz trudną i skomplikowaną sytuacją rodzinną.

- Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników w akcje, została zebrana pewna ilość słodkości, która mogła zostać przekazana chorym i potrzebującym - mówi Adam Słuchocki Dyrektor Rejonu Energetycznego Suwałki.

PGE Dystrybucja Oddział Białystok Rejon Energetyczny Suwałki systematycznie wspiera różnego rodzaju akcje charytatywne, za co należą się szczególne podziękowania pracownikom i dyrekcji.

pgedystrybucja_oSpolce_site