W ostatnim czasie, Polacy masowo korzystają z możliwości przyłączania mikroinstalacji fotowoltaicznych do sieci dystrybucyjnej. Prawdziwy boom przyłączeń nowych mikroinstalacji miał miejsce w 2018 roku i  w pierwszych miesiącach 2019 roku.  

W I kwartale 2018 do sieci przyłączonych zostało około 900 nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych a w analogicznym okresie 2019 było to już ponad 4500 takich źródeł. Rekordowy pod względem liczby przyłączonych mikroinstalacji okazał się również drugi kwartał 2019 roku. Łącznie, w ciągu 6 miesięcy b.r. w sieci PGE Dystrybucja rozpoczęło pracę 126 MW nowych mocy pochodzących z mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Grupa Kapitałowa PGE dysponuje największą siecią energetyczną w Polsce, pokrywającą przede wszystkim wschodnie i centralne regiony kraju. Sieć linii, którymi PGE dystrybuuje energię do swoich klientów, obejmuje swoim zasięgiem niemal 40 proc. obszaru kraju, a jej długość – wynosząca ponad 280 tys. km – wystarczyłaby na 7-krotne oplecenie kuli ziemskiej na wysokości równika. W latach 2016-2019, za pośrednictwem spółki PGE Dystrybucja, Grupa realizuje inwestycje w rozwój i modernizację sieci dystrybucyjnej o wartości ponad 7 mld zł.


 

pgedystrybucja_oSpolce_site