Instalacja składa się z 32 specjalistycznych 55 calowych monitorów, przeznaczonych do pracy ciągłej oraz kontrolera graficznego. Wyświetlane obrazy wielkoformatowe zastąpiły stosowaną  dotychczas makietę synoptyczną. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom wszystkie dane wprowadzone do komputerowego systemu  zarządzania siecią są natychmiast gotowe do przedstawienia na ścianie graficznej. Zastosowany system operacyjny umożliwia dostęp do aktualizowanych na bieżąco danych wszystkim osobom obecnym w oddziałowym Centrum Dyspozytorskim, a nie – jak dotychczas – tylko pracownikom skupionym wokół monitorów stacjonarnych. Zainstalowana nowoczesna ściana graficzna pozwala zobrazować na jednym ekranie schemat całej sieci 110 kV Oddziału.

- Dzięki możliwościom pełnego sterowania obrazem,  jest ona idealnym narzędziem w pracy dyspozytorów – powiedział Piotr Baran, Dyrektor Centralnej Dyspozycji Mocy w Oddziale Skarżysko-Kamienna

 

W Oddziale Skarżysko-Kamienna jest to już druga zainstalowana ściana graficzna, a podobne rozwiązania planujemy wprowadzić we wszystkich 6 Obszarowych Centrach Dyspozytorskich.

pgedystrybucja_oSpolce_site