Na podstawie otrzymanych zgłoszeń kapituła wybrała pięć jednostek samorządu terytorialnego, które doceniono za podejmowanie działań na rzecz poprawy niezawodności dostaw energii.
Są to:
- Gmina Osieczna – obszar działania Enea Operator,
- Miasto Rypin – obszar działania ENERGA-OPERATOR,
- Miasto Lubartów – obszar działania PGE Dystrybucja,
- Gmina Bobowa – obszar działania TAURON Dystrybucja,
- Miasto Stalowa Wola – obszar działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych.
Każdy z laureatów otrzymuje tytuł „Samorząd Przyjazny Energii” i pamiątkową statuetkę oraz grant inwestycyjny w wysokości 15 tys. zł, przeznaczony na dalsze projekty w bezpieczeństwo dostaw energii.
Wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi podczas konferencji „Elektroenergetyka 2050 – infrastruktura, innowacje, finansowanie” 27 października br. w Warszawie.
– Niezawodność dostaw energii elektrycznej to kwestia kluczowa dla mieszkańców i przedsiębiorstw – podkreśla Wojciech Tabiś, dyrektor Biura PTPiREE. – Stanowi jeden z wyznaczników poziomu życia, a w skali całego państwa - istotnie wpływa na wzrost ekonomiczny. Działania inwestycyjne podejmowane przez samorządy, mogą przyczyniać się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego w gminach i miastach. Dobra współpraca pomiędzy samorządami a sektorem energetycznym, pozwala systematycznie podnosić wskaźniki niezawodności dostaw energii elektrycznej, a tym samym skracać czas przerw w zasilaniu.
Wyniki konkursu „Samorząd Przyjazny Energii” można znaleźć na stronie www.konkurs.ptpiree.pl.

pgedystrybucja_oSpolce_site