Wolontariusze PGE Dystrybucja Oddział Białystok w nietypowy sposób uczcili tegoroczny Dzień Energetyka. Właśnie 14 sierpnia zakończyli prace remontowe w sali do zajęć specjalistycznych w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie. Odnowili i doposażyli także szkolny plac zabaw. Obie inicjatywy zrealizowali w ramach drugiej edycji programu „Pomagamy”.

 

- Udało nam się zgromadzić zespół siedmiu wolontariuszy z PGE Dystrybucja oraz pięć osób spoza firmy – członków rodzin i przyjaciół. Bardzo chcieliśmy zrobić coś razem na rzecz naszej szkoły i przedszkola i udało się. Czuliśmy wielką radość, gdy udało się skończyć remont sali i placu zabaw - mówi Andrzej Banach, lider zespołu i pracownik PGE Dystrybucja.

W zespole firmę reprezentowali także Mariusz Kowalewski, Bogusław Ogonowski, Maria Rogińska, Jacek Rachubka, Grzegorz Biedrzycki i Beata Dębowska-Ignaciuk.

 

Prace, które miały na celu wyremontowanie i przystosowanie sali do prowadzenia zajęć, które pomogą dzieciom trwały od połowy lipca. W tym czasie udało się położyć nową wykładzinę dywanową, zamontować płyty, lustra, ścienne zabawki edukacyjne oraz ustawić nowe meble. Pomieszczenie, które okrzyknięto „salą wszechstronnego rozwoju” zostało uroczyście otwarte z początkiem roku szkolnego.

 - Bardzo cieszy nas, że dzięki wolontariuszom PGE i środkom finansowym Fundacji PGE - Energia Serca, udało się stworzyć pomieszczenie do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych i innych. To znacząca pomoc dla nas i uczniów naszej placówki - powiedziała Hanna Jastrzębska, przedstawicielka dyrekcji szkoły.

 

Dzięki działaniom wolontariuszy udało się także doposażyć plac zabaw oraz zbudować altankę, która będzie miejscem spotkań integracyjnych. Wszystko ma służyć naturalnej  integracji dzieci zdrowych i niepełnosprawnych.