Pracownicy PGE Dystrybucji w łódzkiej szkole - odmalowali ściany, założyli nowe instalacje, kupili meble i pomoce dydaktyczne do pomieszczenia, które służy dzieciom w Szkole Podstawowej nr 204 w Łodzi.

 

Realizacja projektu rozpoczęła się 1 lipca, prace trwały codziennie przez trzy tygodnie. Grupa wolontariuszy z Oddziału Łódź-Miasto, czyli Marzena Klepczyńska, Arkadiusz Krysiewicz, Marcin Raczkowski, Seweryn Cieślak, Piotr Kosior oczyściła ściany z naklejek i zabrudzeń, zagipsowała je, wyszlifowała i gruntowała. Wolontariusze usunęli również zacieki na suficie, które powstały po zalaniu. Wymienili też lampy i instalację w mniejszym z pomieszczeń.

Zakupione zostały stoliki i krzesła, aby dzieciaki mogły wygodnie usiąść i odrobić prace domowe. Część drzwi zastąpiono dźwiękoszczelnymi, co pozwoli uczniom pracować w ciszy i skupieniu. Z pozyskanych środków udało się kupić także pomoce dydaktyczne, m.in. gry planszowe, quizy, klocki i zestawy gier, które urozmaicą czas spędzany w nowej świetlicy szkolnej.

- Od początku byliśmy przekonani, że taka forma pomocy naprawdę się przyda i mieliśmy rację. Wszystko poszło świetnie. Byliśmy bardzo ciekawi, jak zareagują dzieciaki, gdy zobaczą nową świetlicę - mówi Marzena Klepczyńska, liderka zespołu.