Najmłodsi ze Schroniska dla Bezdomnych kobiet św. Brata Alberta w Łodzi mieli w tym roku udane wakacje. Pracownicy PGE Dystrybucja z oddziałów Łódź-Teren i Łódź-Miasto w ramach programu „Pomagamy” zorganizowali dla nich półkolonie.

Wybraliśmy tę placówkę nieprzypadkowo. To dzieciaczki z sąsiedztwa, które spotykamy na co dzień i które skradły nasze serca. Nie mogłam przejść obok nich obojętnie - mówi Karolina Dokudowicz-Malesza, liderka zespołu wolontariuszy, w skład którego weszli również Zdzisława Zajączkowska, Justyna Woźniakowska-Miziołek i Arkadiusz Krysiewicz.

W zajęciach wzięły udział dzieci w wieku od 3,5 do 11 lat. Wolontariusze PGE pokazali podopiecznym atrakcje na terenie Łodzi, by dzieci mogły miło spędzić wakacje, a jednocześnie uczyć się poprzez zabawę. Razem odwiedzili łódzkie ZOO, Muzeum Animacji SE-MA-FOR, Fabrykę Karmelu, w której każdy maluch mógł samodzielnie zrobić swoje wymarzone słodycze. W świetlicy Schroniska odbywały się zajęcia plastyczne, m.in. tworzenie okolicznościowych kartek dla rodziców i malowanie bluzeczek. Najmłodsi poszli również z mamami do kina. Zajęciom towarzyszyły quizy i konkursy, które zachęcały dzieci do większej aktywności.

Jeden wieczór wolontariuszki PGE zorganizowały specjalnie dla mam – panie mogły skorzystać z porad wizażystki i fryzjerki oraz wybrać dla siebie ozdoby, galanterię i odzież zebrane na specjalnym kiermaszu