Dzięki pracy ekipy ochotników z Oddziału Łódź-Teren 13-letnia Weronika, podopieczna Fundacji św. Ojca Pio w Kalonce, mieszka i przechodzi rehabilitację w wymarzonym różowym pokoju.

 

Weronika ma 13 lat, jest chora na porażenie mózgowe. Mieszka w zadbanym domku pod Łodzią z 15-letnią siostrą, mamą Asią i dziadkami w domu pełnym pozytywnej energii. Jednak pokój dziewczynki wymagał gruntownego remontu. 

– Mieliśmy dużo do zrobienia. Trzeba było zerwać podłogi i, po wcześniejszym gruntownym przygotowaniu, pomalować ściany, sufit i parapet. Później ustawiliśmy meble i zamontowaliśmy sprzęt rehabilitacyjny. Musieliśmy też znaleźć i przygotować miejsce na duże akwarium. Ono również jest „narzędziem” rehabilitacji Weroniki – mówi Aneta Dziubek, liderka zespołu, który tworzyli również Arek Krysiewicz, Karolina Dokudowicz-Malesza i Janusz Frątczak.

Dzięki wolontariuszom z PGE Dystrybucji pokój całkowicie się odmienił – stał się „królestwem” Weroniki w jej ulubionym różowym kolorze, ale też domowym gabinetem do ćwiczeń – montaż sprzętu sprawił, że może się w nim odbywać codzienna rehabilitacja dziewczynki.

Remont trwał od czerwca do sierpnia 2015 r. Nad pracami czuwali także kuzyni dziewczynki znający sztukę budowlaną, którzy pracę wolontariuszy ocenili na piątkę z plusem.

– W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałam, że tak się to pięknie potoczy. Marzeniem naszej rodziny był taki remont pokoju Weroniki, aby spełniał też funkcję rehabilitacyjną. Teraz marzenia zyskały realny, różowy  kształt - mówi Asia, mama Weroniki.