Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z PGE Dystrybucja dzieci z Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Łodzi mogą korzystać z odnowionych pomieszczeń i specjalistycznego sprzętu, który pomoże im w rehabilitacji.

 

Projekt realizowano w ramach programu PGE „Pomagamy” na prośbę pracowników ośrodka, którzy zwrócili się o zakup urządzeń do codziennej pracy z dziećmi. Po pierwszej wizycie w placówce okazało się, że dla jej podopiecznych można zrobić coś więcej. W sali do zajęć ogólnych wymieniono oprawy oświetleniowe i przygotowano specjalne zawieszenie do podwieszenia platformy lub worka sako, wykorzystywanych do rehabilitacji.

- Podczas pracy przy remoncie dotknęliśmy świata, o którym wiedzieliśmy, że istnieje, ale z którym żadne z nas wcześniej się nie zetknęło. To świat dzieci i osób z głębokim upośledzeniem umysłowym. Mamy nadzieję, że nasz projekt choć odrobinę przyczyni się do ich lepszego funkcjonowania w świecie. To była nasza pierwsza przygoda z wolontariatem, bardzo nam się spodobała i już myślimy o następnych projektach - mówi Marek Sikora, lider zespołu wolontariuszy PGE Dystrybucja.

Wraz z nim w pracach uczestniczyli także Katarzyna Myślińska i Michał Jochym. Zadanie zrealizowali w lipcu i sierpniu, czyli w czasie, gdy w ośrodku nie odbywały się zajęcia. Dzięki temu wracający po wakacjach wychowankowie i nauczyciele zostali mile zaskoczeni.