Dzięki pracy wolontariuszy PGE Dystrybucja uczniowie Szkoły Podstawowej w Barczewie, której patronem jest słynny spiker Zbigniew Świętochowski, mogą samodzielnie realizować audycje radiowe.

W wakacje w barczewskiej "podstawówce" koło Wielunia przeprowadzony został niewielki remont i „pojawił się” radiowęzeł. Było to możliwe dzięki pracy zespołu wolontariuszy PGE Dystrybucji: Katarzyny Płachty, Piotra Tworka, Aliny Chwiejczak i Bożeny Matuszczak-Królak oraz pracowników szkoły.

Pierwsze próby nadawania audycji i komunikatów radiowych rozpoczęły się na początku września. Około 20-osobowy zespół redakcyjny zaplanował pracę radia na cały rok. Bożena, która na co dzień zajmuje się komunikacją w łódzkim Oddziale PGE Dystrybucja, poprowadziła również warsztaty komunikacyjne dla początkujących radiowców.

W czasie spotkania rozstrzygnięto też konkurs na nazwę szkolnego radia. Komisja jednogłośnie wybrała propozycję Amelii, uczennicy piątej klasy – ZIBI Barczew FM.

Pierwsza zrealizowana przez uczniów audycja dotyczyła energetyki. Młodzi dziennikarze pracują nad kolejnymi materiałami.