Tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia PGE Dystrybucja przekazała na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublinie „magiczny dywan”. Jest to specjalne urządzenie, służące do gier, ćwiczeń i zabaw ruchowych. Jak zapewniają wychowawcy, będzie on niesamowitym wsparciem w prowadzonych zajęciach dydaktycznych. Jest to jedyne tego typu urządzenie w Lublinie. Dzieci bardzo się ucieszyły, mogąc uczestniczyć w różnych grach, zawodach, wyścigach i zabawach, nie wychodząc ze świetlicy. Każdy z podopiecznych Ośrodka otrzymał też słodki upominek. Ośrodek działa już od 50 lat, uczęszczają do niego dzieci z wadami słuchu, wzroku, niepełnosprawnościami intelektualnymi, ruchowymi i autyzmem. 

W styczniu pomoc trafiła do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nałęczowie. Zgodnie z potrzebami Ośrodka przekazano specjalistyczne artykuły plastyczne, m.in sztalugi, różnego rodzaju farby, bloki, pędzle, ciastolinę, modelinę, kredki, zakreślacze, brokaty i wiele innych materiałów. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nałęczowie rozpoczęły swoją działalność w lipcu 1997 r. Aktualnie do placówki uczęszcza 30 uczestników z Gminy Nałęczów, Wąwolnica, Kurów i Wojciechów. Są to osoby o umiarkowanym i znacznym stopniu niepełnosprawności, głównie z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi. 

W lutym dla podopiecznych Domu Dziecka w Siedliszczu Spółka przekazała 7 rowerów. Podarunek ten sprawił wiele radości wszystkim dzieciom. Będzie on pomocny w rozwoju wychowanków. Jak wiemy, wycieczki rowerowe są atrakcyjną formą spędzenia czasu z przyjaciółmi, a także zmniejszają stres i poprawiają samopoczucie. Jazda na rowerze daje możliwość obcowania z naturą, wyciszenia się i prawdziwego odprężenia. W domu dziecka w Siedliszczu przebywają dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 20 roku życia. Prowadzone są tu różnego rodzaju zajęcia mające na celu kształcenie i wychowanie podopiecznych oraz uzupełnienie wieloletnich braków społecznych, dydaktycznych i emocjonalnych. Pracownicy placówki organizują różne zajęcia edukacyjno-wychowawcze, a także sportowe, do czego przekazany upominek z pewnością będzie bardzo przydatny. Dom Dziecka w Siedliszczu cieszy się dużym zaufaniem wychowanków, daje im poczucie bezpieczeństwa i emocjonalny spokój. Opiekunowie starają się, aby dzieci miały chociaż namiastkę domowego ogniska, którego nie mogły z różnych przyczyn zaznać w domach rodzinnych. 

Przed nami kolejne edycje akcji "Słonik nadziei".