• Noc Muzeów w Muzeum Energetyki Podkarpackej

  22.05.2018

  Już po raz piąty energetycy z PGE Obrót i rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja włączyli się w akcję Europejskiej Nocy Muzeów. Było na co popatrzeć. Widowiskowe wyładowania transformatora Tesla, pokazy związane ze światłem i dźwiękiem, energetyczne samochody specjalistyczne, atrakcje dla dzieci oraz zorganizowane wycieczki z przewodnikiem.

  Więcej
 • Dni Otwarte Funduszy Europejskich w stacji elektroenergetycznej 110/15kV Korczowa

  16.05.2018

   Projekt budowy stacji elektroenergetycznej 110/15kV Korczowa oraz zasilającej tę stacje linii 110kV zrealizowany przez PGE Dystrybucja, Oddział Zamość zaprezentowano podczas „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, zorganizowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

  Więcej
 • Serwisowa Linia Kablowa PGE Dystrybucji ogranicza przerwy w dostawach energii elektrycznej

  10.05.2018

  PGE Dystrybucja wykorzystała Serwisową Linię Kablową przy pracach inwestycyjnych realizowanych w miejscowości Józefów k/Białej Rawskiej. Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania Odbiorcy energii elektrycznej nie mieli przerwy w dostawie prądu od 18 do 27 kwietnia.

  Więcej
 • Proces konsultacji projektu Karty Aktualizacji B/3/2018 Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej

  09.05.2018

  Zgodnie z procedurą określoną w Ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku (z późniejszymi zmianami) art. 9g ust 2 przedstawiamy Państwu projekt Karty Aktualizacji IRiESD (plik w formacie PDF).

  Więcej
 • Lasy pełne energii

  05.05.2018

  Przez cały kwiecień energetycy z PGE, leśnicy, harcerze oraz młodzież szkolna i inni przedstawiciele lokalnych społeczności w różnych częściach naszego kraju sadzili lasy. Celem akcji „Lasy pełne energii” w tym roku było posadzenie co najmniej 100 tys. drzew, aby w ten sposób uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Więcej