Przerwy w dostawach energii elektrycznej

Informujemy, że w wyniku działań niekorzystnych warunków pogodowych i frontów burzowych przechodzących nad Polską, występują ograniczenia w dostawach energii elektrycznej.

Komunikat na godz. 17:00, 13 sierpnia 2017

 

W Oddziale Łódź wciąż trwa usuwanie skutków czwartkowej nawałnicy. Pomimo wysiłku energetyków, pracujących czwartą dobę, na terenie Łodzi i Zgierza, powiatu zgierskiego oraz w Łasku -Kolumnie ok. 1,5 tysiąca odbiorców pozostaje bez energii elektrycznej. Aktualnie prowadzone są  naprawy sieci niskiego napięcia. Praca prowadzona jest w trudnych warunkach terenowych, dotarcie do nich wymaga wcześniejszych przecinek, niekiedy ułożenia dróg dojazdowych. 

 

W terenie pracują wszystkie ekipy techniczne, wspierane zespołami z innych jednostek organizacyjnych Oddziału Łódź oraz firmami zewnętrznymi.

 

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby dostawy energii elektrycznej do wszystkich odbiorców zostały wznowione.

 

 

Komunikat na godz. 19:00, 12 sierpnia 2017

 

Na obszarze działania Oddziału Łódź PGE Dystrybucja nie występują już awarie o charakterze masowym. Energetycy pracują nad przywróceniem dostaw energii do ok. 1 tysiąca odbiorców. Uszkodzenia występują jeszcze na liniach niskiego napięcia głównie w aglomeracji łódzkiej (powiat zgierski i pabianicki oraz północna część Łodzi) oraz w powiatach sieradzkim, łaskim i łowickim.

 

Brygady techniczne będą pracować do późnych godzin nocnych dziś oraz jutro, aby przywrócić dostawy energii elektrycznej do wszystkich odbiorców.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site