Mała inwestycja – wielkie korzyści

PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna wspólnie z Gminą Jedlińsk zadbały o poprawę bezpieczeństwa na placu zabaw w Wielogórze.

Inicjatywę poprawy bezpieczeństwa dzieci na nowo wybudowanym placu zabaw w Wielogórze podjęli włodarze Gminy Jedlińsk. Do tej pory przebiegało tam odgałęzienie linii niskiego napięcia, które mogło stwarzać potencjalne zagrożenie dla bawiących się dzieci. W porozumieniu ze skarżyskim oddziałem PGE Dystrybucja zdecydowano się na likwidację napowietrznych przewodów energetycznych i zastąpienie ich linią kablową, przebiegającą w ziemi.

 

Pracownicy Rejonu Energetycznego Radom zrealizowali zadanie w niespełna dwa tygodnie. Jak mówi Daniel Wójcicki dyrektor rejonu - Inwestycja ta przyniosła również dodatkowe korzyści, bo umożliwiła służbom energetycznym nieograniczony dostęp do liczników Odbiorców, które do tej pory znajdowały się wewnątrz budynków mieszkalnych, a zostały przeniesione do złącza kablowo-pomiarowego, na działkę stanowiącą pas drogi gminnej.

 

Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz przekazał podziękowania dyrekcji i pracownikom rejonu – Pochylenie się i rozwiązanie tego problemu technicznego to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dla lokalnej społeczności. Z naszego punktu widzenia to bardzo ważna inicjatywa zrealizowana z myślą o mieszkańcach gminy Jedlińsk.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site