• Informacja dla producentów i dostawców falowników do mikroinstalacji

  22.05.2019

  W związku z rozpoczęciem stosowania z dniem 27.04.2019 r. przepisów Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/631 z dnia 14 kwietnia 2016 r. ustanawiającego kodeks sieci dotyczący wymogów w zakresie przyłączenia jednostek wytwórczych do sieci (Kodeks Sieci RfG) oraz wymogów szczegółowych opracowanych przez OSP i OSD na podstawie przepisów ww. rozporządzenia, PGE Dystrybucja S.A. planuje opublikować na swojej stronie internetowej listę falowników do mikroinstalacji, które spełniają wymagania ww. kodeksu.

  Więcej
 • Trąba powietrzna koło Lublina: służby PGE Dystrybucja odbudowują sieć

  22.05.2019

  Dziś w godzinach południowych nad kilkoma miejscowościami w gminie Wojciechów niedaleko Lublina przeszła trąba powietrzna. Blisko 50 gospodarstw domowych zostało pozbawionych dostaw energii elektrycznej, służby by PGE Dystrybucja są w terenie i jeszcze dzisiaj usuną skutki tego niszczycielskiego wiatru.

  Więcej
 • Poprawa zasilania północno-wschodniej Polski dzięki inwestycjom PGE Dystrybucja

  10.05.2019

  PGE Dystrybucja Oddział Białystok zrealizował w ubiegłym roku na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu zadania inwestycyjne na rekordową kwotę ponad ćwierć miliarda złotych. Ze względu na bardzo ambitne plany modernizacyjne a także program kablowania sieci SN tegoroczne  inwestycje białostockiego Oddziału spółki wzrosną o kolejne kilkadziesiąt milionów złotych.

  Więcej
 • Samorządy docenione przez energetyków

  09.05.2019

  Po raz piąty kapituła wybrała laureatów konkursu „Samorząd przyjazny energii”, doceniając ich za działania na rzecz poprawy niezawodności i bezpieczeństwa dostaw energii, przeciwdziałanie smogowi i rozwój elektromobilności. Nagrody wręczono 7 maja na uroczystej gali podczas Międzynarodowych Targów Energetyki Expopower w Poznaniu.

  Więcej
 • PGE Dystrybucja nie zezwala na zamieszczanie reklam na obiektach infrastruktury elektroenergetycznej

  06.05.2019

  Więcej
pgedystrybucja_oSpolce_site