• SERWISOWE LINIE KABLOWE ochronią sieci energetyczne PGE przed awariami

  16.11.2017

  PGE Dystrybucja zaprezentowała podczas Lubelskich Targów Energetycznych „ENERGETICS” innowacyjne rozwiązanie technologiczne jakimi są  Serwisowe Linie Kablowe średniego napięcia. Ich zastosowanie pozwoli w perspektywie czasu wyeliminować powtarzające się przerwy w dostawach energii spowodowane anomaliami pogodowymi.

  Więcej
 • Liderzy polskiej energetyki spotkają się w Lublinie

  11.11.2017

  Już po raz 10. Lublin stanie się stolicą polskiej energetyki, a  to wszystko za sprawą Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS pod patronatem PGE Dystrybucja. Jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14-16 listopada 2017 na terenie Targów Lublin.

   

  Więcej
 • PGE Dystrybucja podczas Europejskiego Tygodnia Innowacji

  10.11.2017

  5 dni, światowej sławy eksperci, 1000 uczestników – w dniach 6-10 listopada odbył się  w Lubelskim Centrum Konferencyjnym Europejski Tydzień Innowacji. Przedstawiciele świata biznesu, nauki i samorządów spotkali się podczas Europejskiego Tygodnia Innowacji by  dyskutować o poszerzeniu współpracy nauki i biznesu. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele PGE Dystrybucja.

  Więcej
 • Centra Dyspozytorskie PGE Dystrybucja wyposażone w wizualizacje wielkoformatowe

  09.11.2017

  W ostatnim tygodniu października 2017 r. w Oddziałowym Centrum Dyspozytorskim w Skarżysku-Kamiennej została oddana do użytku nowoczesna ściana graficzna, która zastąpiła wyeksploatowaną makietę synoptyczną. Nowoczesna wizualizacja wieloformatowa pozwoli na kontrolę i nadzór nad siecią w czasie rzeczywistym.

  Więcej
 • Nowe Centrum Dyspozytorskie w Mielcu

  02.11.2017

  Od połowy października 2017 roku na terenie mieleckiego Rejonu Energetycznego działa nowe Centrum Dyspozytorskie Mielec PGE Dystrybucja. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwiają sprawniejsze i bezpieczniejsze prowadzenie ruchu sieciowego w tej części Województwa Podkarpackiego.

  Więcej
 • Samorządy docenione przez energetykę

  24.10.2017

  Gmina Bełchatów znajdująca się na terenie działalności PGE Dystrybucja uzyskała najwyższe uznanie jury w trzeciej edycji prestiżowego konkursu „Samorząd przyjazny energii” rozstrzygniętego podczas konferencji „Energetyczne wyzwania samorządów – elektromobilność, efektywność energetyczna i czyste powietrze”. Specjalne wyróżnienie otrzymała także gmina Zbuczyn. Nagrody zostały wręczone 24 października w Ministerstwie Energii.

  Więcej
 • Złoty Medal ENERGETAB 2017 dla PGE Dystrybucja Oddział Białystok

  12.10.2017

  Białostocki Oddział PGE Dystrybucja otrzymał złoty medal Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2017.

  Więcej
 • PGE Dystrybucja będzie współpracować z PWSZ w Krośnie

  11.10.2017

  Przedstawiciele PGE Dystrybucja, PGE Obrót, oraz PGE Energia Odnawialna podpisali list intencyjny o wzajemnej współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie, jedną z dwóch uczelni w regionie mających w ofercie edukacyjnej kierunek energetyka.

   

  Więcej