• PGE Dystrybucja liderem regionu lubelskiego

  14.06.2019

  PGE Dystrybucja po raz kolejny potwierdziła pozycję gospodarczego lidera na Lubelszczyźnie. Firmy z najlepszymi wynikami w regionie zostały nagrodzone podczas gali „Setka Kuriera” organizowanej przez redakcję Kuriera Lubelskiego

  Więcej
 • PGE Dystrybucja S.A. ostrzega: fałszywe wezwania do uregulowania należności za „opłaty dystrybucyjne”

  10.06.2019

  Z docierających do Spółki informacji wynika, że odbiorcy z obszaru działania PGE Dystrybucja S.A. otrzymują wezwania do uregulowania opłaty dystrybucyjnej za 2019 r. Korespondencja opatrzona jest logo PGE oraz nazwą Polska Gospodarka Energetyczna lub PGE Centrala.

  Więcej
 • Informacja dla producentów i dostawców falowników do mikroinstalacji

  22.05.2019

  W związku z rozpoczęciem stosowania z dniem 27.04.2019 r. przepisów Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/631 z dnia 14 kwietnia 2016 r. ustanawiającego kodeks sieci dotyczący wymogów w zakresie przyłączenia jednostek wytwórczych do sieci (Kodeks Sieci RfG) oraz wymogów szczegółowych opracowanych przez OSP i OSD na podstawie przepisów ww. rozporządzenia, PGE Dystrybucja S.A. planuje opublikować na swojej stronie internetowej listę falowników do mikroinstalacji, które spełniają wymagania ww. kodeksu.

  Więcej
 • Trąba powietrzna koło Lublina: służby PGE Dystrybucja odbudowują sieć

  22.05.2019

  Dziś w godzinach południowych nad kilkoma miejscowościami w gminie Wojciechów niedaleko Lublina przeszła trąba powietrzna. Blisko 50 gospodarstw domowych zostało pozbawionych dostaw energii elektrycznej, służby by PGE Dystrybucja są w terenie i jeszcze dzisiaj usuną skutki tego niszczycielskiego wiatru.

  Więcej
 • Poprawa zasilania północno-wschodniej Polski dzięki inwestycjom PGE Dystrybucja

  10.05.2019

  PGE Dystrybucja Oddział Białystok zrealizował w ubiegłym roku na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu zadania inwestycyjne na rekordową kwotę ponad ćwierć miliarda złotych. Ze względu na bardzo ambitne plany modernizacyjne a także program kablowania sieci SN tegoroczne  inwestycje białostockiego Oddziału spółki wzrosną o kolejne kilkadziesiąt milionów złotych.

  Więcej
pgedystrybucja_oSpolce_site