"Bezpieczna energia" to akcja edukacyjna skierowana do dzieci szkół podstawowych, w ramach której energetycy uczą jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. Od wielu lat z sukcesem jest prowadzona w obydwu łódzkich oddziałach PGE Dystrybucja. Tegoroczna edycja realizowana była wspólnie z Komendą Powiatowej Policji w Brzezinach w dwunastu szkołach podstawowych na terenie powiatu brzezińskiego.

Podczas spotkań z dziećmi, połączonych z zabawami i konkursami pracownicy PGE Dystrybucja uczyli najmłodszych jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych i jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Uczniowie poznali również numer alarmowy do pogotowania energetycznego oraz dowiedzieli się jak na co dzień oszczędzać energię elektryczną. Na zakończenie każdego spotkania dzieci otrzymały kolorowe opaski odblaskowe poprawiające ich bezpieczeństwo również na drodze. Cykl pogadanek zakończył konkurs plastyczny „Moja bezpieczna elektryczność”, którego uroczysty finał miał miejsce 12 kwietnia br.

Akcja edukacyjna objęła w tym roku ok. 1,2 tys. Uczniów. Na konkurs wpłynęło ponad 100 pięknych prac plastycznych, wykonanych w bardzo różnych technikach: rysunku, malarstwie, wyklejanki, kolażu, były też instalacje przestrzenne. Nagrodzono dziewięcioro dzieci z klas I-III i wyróżniono 8 dodatkowych prac.Bardzo sprawdza się formuła działań profilaktycznych prowadzonych wspólnie z policjantami, dlatego akcja „Bezpieczna energia” będzie kontynuowana w kolejnych powiatach województwa łódzkiego.

pgedystrybucja_oSpolce_site