W inicjatywę aktywnie włączyły się także władze samorządowe, ośrodki pomocy społecznej i lokalne media. Tornistry trafiły do malców z najbardziej potrzebujących rodzin i do placówek opiekuńczo‑wychowawczych. Zawierały wszystkie niezbędne przybory szkolne, w tym: zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki, flamastry, klej, bibułę, nożyczki i plastelinę. W samym 2015 roku, dzięki współpracy z Fundacją PGE "Energia z Serca”, obdarowano blisko 3 tys. dzieci. Przekazanie plecaków odbywało się w trakcie 56 różnorakich spotkań, również festynów czy rodzinnych pikników, zorganizowanych w ciągu dwunastu dni, w 51 miejscowościach. Na ich uczestników czekało wiele dodatkowych atrakcji: konkursy, zawody sportowe i zabawy oraz słodki poczęstunek. Podczas spotkań odbywały się także „energetyczne pogadanki” na których dzieci mogły dowiedzieć się czym jest energia elektryczna, jak efektywnie ją wykorzystywać i jak unikać niebezpieczeństw z nią związanych.

Ubiegłoroczna akcja została bardzo pozytywnie odebrana przez dzieci i rodziców, przyniosła także wiele satysfakcji pracownikom PGE Dystrybucja i wspierającym ich nauczycielom i pracownikom ośrodków socjalnych. Szerokie zainteresowanie mediów zaowocowało ponad 50 publikacjami w prasie drukowanej oraz stacjach telewizyjnych i radiowych.

„Energetyczny Tornister” to autorska akcja Spółki PGE Dystrybucja z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, która będzie realizowana również w 2016 r.

 

pgedystrybucja_oSpolce_site