• PGE Dystrybucja społecznie odpowiedzialna

  31.12.2012

  W 2012 roku PGE Dystrybucja przeprowadziła szereg inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Najważniejsze to akcje edukacyjne: Tajniki Energetyki, Prąd mój bezpieczny przyjaciel, Czytam i rysuję z energią oraz akcje charytatywne wspierające potrzebujących: Pływający Przedszkolak - czyli Pływaj z PGE oraz Energetyczny Tornister. W ramach CSR priorytetem dla Spółki jest angażowanie się w inicjatywy ukierunkowane na społeczności lokalne w regionach funkcjonowania PGE Dystrybucja.

 • Pracownicy PGE Dystrybucja zaatakowani podczas kontroli

  28.12.2012

  W grudniu br. kontrolerzy PGE Dystrybucja zostali agresywnie potraktowani przez właściciela nieruchomości, w której prowadzili kontrolę w zakresie poprawności rozliczeń. Przedmiotem kontroli był układ pomiarowy, wewnętrzna linia zasilająca oraz sposób podłączenia odbiorników do instalacji elektrycznej. W trakcie czynności sprawdzających, w kierunku pracowników spółki padły strzały z broni palnej.

 • PGE Dystrybucja nie stwarza barier dla OZE

  12.12.2012

  Do sieci PGE Dystrybucja dotychczas przyłączone zostały 263 Odnawialne Źródła Energii o całkowitej mocy przyłączeniowej 249,3 MW, a dla 315 zostały wydane Warunki Techniczne przyłączenia do sieci na łączną moc przyłączeniową 2569 MW. Na terenie województwa lubelskiego - Oddział Lublin i Oddział Zamość PGE Dystrybucja - obecna moc przyłączeniowa wydanych warunków dla przyłączenia Odnawialnych Źródeł Energii wynosi 914 MW.

 • PGE Dystrybucja S.A. wygrywa kolejny spór w sprawie odmowy przyłączenia farmy wiatrowej

  04.12.2012

  4 grudnia br. Sąd Okręgowy Konkurencji i Konsumentów w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie zasadności odmowy przyłączenia do sieci dystrybucyjnej farmy wiatrowej Kolniszki - o mocy 20 MW - zlokalizowanej na terenie PGE Dystrybucja.

 • PGE Dystrybucja S.A. wygrała przed Sądem spór ze Związkiem Zawodowym Pracowników Ruchu Ciągłego

  31.10.2012

  PGE Dystrybucja S.A. wygrała przed Sądem spór ze Związkiem Zawodowym Pracowników Ruchu Ciągłego w sprawie żądania dni wolnych od pracy z tytułu zatrudnienia w ruchu ciągłym. Wyrok jest prawomocny.

pgedystrybucja_oSpolce_site