Aktualności

Targi ENEX

26-27 lutego br. w Kielcach branża energetyczna spotka się na  XXIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. 

enex-pged.jpg

Rekordowe inwestycje PGE Dystrybucji w infrastrukturę energetyczną w 2019 r

PGE Dystrybucja dostarczająca energię elektryczną do 5,5 mln odbiorców we wschodniej i centralnej Polsce przeznaczyła na inwestycje w infrastrukturę energetyczną w 2019 roku ponad 2,2 mld złotych. Pozwoliło to na budowę 1200 km linii SN i nN, 830 stacji SN/nN i modernizację ponad 2600 km linii SN i nN, ponad 1400 stacji SN/nN.

kablowanie-mini.jpg

PGE Dystrybucja otwiera się na zieloną energię

PGE Dystrybucja Oddział Lublin oddała do użytku zmodernizowany Główny Punkt Zasilania w Kraśniku, który zwiększy możliwości przyłączania zielonej energii na terenie Lubelszczyzny. Inwestycja wpłynie pozytywnie na rozwój odnawialnych źródeł energii, a także aktywizację gospodarczą całego regionu.

gpz-budzyn-otwarcie.jpg

Samorząd Przyjazny Energii - szósta edycja konkursu

W kwietniu dowiemy się, jakie gminy i jednostki samorządu terytorialnego zostały laureatami tegorocznej - szóstej edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Energii”. Organizatorzy postanowili docenić uczestników, którzy w 2019 roku podjęli znaczące działania wspierające niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej do odbiorców indywidualnych i przemysłowych,  przeciwdziałali powstawaniu smogu lub wspierali rozwój elektromobilności.

znak-pionowy-flat.jpg
dystrybucja_site pgedystrybucja_site