Nowe wozy Pogotowia Energetycznego

Na terenie obsługiwanym przez PGE Dystrybucja z początkiem roku rozpoczęły pracę nowe wozy Pogotowia Energetycznego.

Ekipy elektromonterów z pięciu oddziałów spółki (O. Białystok, O. Lublin, O. Rzeszów, O. Skarżysko-Kamienna i O. Warszawa) otrzymały nowe, w pełni wyposażone samochody specjalistyczne. Nowe samochody są przeznaczone dla zespołów elektromonterów, którzy na co dzień pracują przy usuwaniu awarii oraz przy innych czynnościach związanych z eksploatacją sieci elektroenergetycznej.

 

wozy-pogotowia-energet_1.jpg

 

Praca Pogotowia Energetycznego kojarzy się zwyczajowo z usuwaniem nagłych awarii, ale elektromonterzy Pogotowia wykonują każdego dnia wiele innych, zaplanowanych wcześniej prac przy sieci energetycznej. Prowadzą bieżącą eksploatację urządzeń energetycznych, wymieniając zużyte elementy, dokonują licznych napraw oraz oględzin linii i stacji. Kiedy otrzymują zgłoszenie z informacją o awarii, przerywają wykonywaną pracę i jadą we wskazane miejsce. Szybka reakcja na zgłoszenia Klientów i przywracanie dostaw prądu jest dla nas priorytetem.


Pogotowie Energetyczne to ekipa elektromonterów, która działa zgodnie z ustalonymi instrukcjami, określającymi m.in. kolejność obsługiwania zgłoszeń. Pierwszeństwo mają zawsze zgłoszenia związane z ratowaniem zdrowia i życia ludzi - uszkodzenia linii energetycznych, złamane słupy, zerwane przewody. Pogotowie Energetyczne reaguje też niezwłocznie w przypadku zerwanych kłódek do obiektów energetycznych bądź otwartych drzwi do stacji transformatorowych. Zawód elektromonterów nie należy do łatwych i bezpiecznych. Energetycy pracują o każdej porze dnia i nocy i w każdych warunkach atmosferycznych. Najważniejsze jest dla nich, aby usunąć zagrożenie i jak najszybciej przywrócić Odbiorcom zasilanie. Często zdarza się, że narażają własne zdrowie i życie, aby zapobiegać ewentualnym tragediom.


Nowe wozy Pogotowia Energetycznego, które z początkiem roku trafiły do oddziałów PGE Dystrybucja, zostały wykonane w wersji kontenera zabudowanego na podwoziu terenowym z napędem na wszystkie osie. Wyposażenie w postaci blokady mechanizmu różnicowego oraz wyciągarki znacznie zwiększa możliwości wykorzystania pojazdu w trudnych warunkach terenowych. Zastosowane oznakowanie i oświetlenie dodatkowe lampami LED gwarantują doskonałą widoczność pojazdu oraz właściwe oświetlenie miejsca pracy. Zabudowa kontenerowa, poprzez wygodny dostęp do umieszczonych w niej boksów, półek i szuflad, zapewnia bardzo dobrą ergonomię, co z pewnością ułatwi pracownikom Pogotowia Energetycznego realizację powierzonych zadań. Samochody wyposażone są we wszystkie wymagane w tej grupie pojazdów systemy bezpieczeństwa jazdy i posiadają klimatyzowaną kabinę, co zwiększa komfort użytkowania. 40 nowych pojazdów trafiło już do Rejonów Energetycznych w poszczególnych oddziałach spółki.


PGE Dystrybucja obsługuje ponad 5,5 mln Odbiorców, dbając o stan techniczny setek tysięcy kilometrów linii energetycznych i stacji transformatorowych. Zrealizowane dotąd dostawy pojazdów Pogotowia Energetycznego oraz planowane w przyszłości zakupy samochodów specjalistycznych, pozwolą na utrzymanie właściwego stanu technicznego floty, co zapewne przyczyni się do polepszenia obsługi Klientów.

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site