PGE Dystrybucja wręczyła nagrodę dla Miasta Zamość

17.09.br. w Urzędzie Miasta w Zamościu odbyło się oficjalne przekazanie nagrody w konkursie "Samorząd przyjazny energii"

 

Miasto Zamość jest jednym z laureatów 6. edycji konkursu "Samorząd przyjazny energii", organizowanego przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE). Statuetkę i nagrodę w wysokości 15 tys. zł na ręce Prezydenta Miasta Andrzeja Wnuka przekazał Prezes Zarządu PGE Dystrybucja S.A. oraz członek Zarządu PTPiREE Marcin Kowalczyk.

Konkurs był skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które w 2019 roku zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, ochroną środowiska czy rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Jury doceniło zamojski samorząd za sprawną realizację modernizacji systemu oświetlenia ulicznego na terenie Zamościa poprzez wymianę słupów i opraw oświetlenia ulicznego na nowe w technologii ledowej, przez co zmniejszyło się zużycie energii elektrycznej oraz koszty związane z utrzymaniem oświetlenia na terenie miasta. Jak podają organizatorzy Konkursu władze miasta realizowały projekty wpływające przede wszystkim na poprawę niskoemisyjności poprzez ograniczanie CO2. Zamość już od pięciu lat, w ramach działań naprawczych, dofinansowuje z własnych środków wymianę starych pieców przez mieszkańców, co wpływa na znaczne zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site