PGE Dystrybucja wspiera organizacje charytatywne na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, wsparła organizacje pomocowe z Podkarpacia i Lubelszczyzny. Darowizna w postaci samochodu została przekazana Fundacji Semper Fidelis. Posłuży on jako środek transportu najbardziej potrzebnych środków, jak leki, odzież czy żywność w ramach Archidiecezji Lwowskiej. Dodatkowo, Parafia Przemienienia Pańskiego w Siemieniu otrzymała czek na kwotę 50 tys. z przeznaczeniem na remont kościoła zniszczonego przez nawałnicę.

PGE Dystrybucja dba o relacje z lokalnymi społecznościami oraz partnerami, odgrywającymi ważną rolę w zapewnianiu pomocy i bezpieczeństwa mieszkańcom regionów, w których prowadzi działalność oraz wszędzie tam, gdzie wymaga tego sytuacja.

PGE Dystrybucja jest spółką świadomą społecznie i podejmuje liczne zadania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Funkcjonujemy na terenie zajmującym ponad 40 proc. powierzchni kraju, ale staramy się zawsze wsłuchiwać w potrzeby lokalnych fundacji czy stowarzyszeń – powiedział Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja. – Nasza spółka podejmuje szereg działań służących celom społecznym. Przekazane darowizny to nasz wkład w budowanie poczucia stabilności i bezpieczeństwa mieszkańców. Są to często samochody, które służyły naszym energetykom, a teraz – przechodząc na „energetyczną emeryturę” – mogą być wsparciem dla niosących pomoc bliźniemu– dodał prezes Kwasek.

 

wwwlancut2.jpg

W pierwszych dniach listopada, na rzecz Fundacji Semper Fidelis energetycy oddali samochód z przeznaczeniem na zapewnienie transportu darów, jak: leki, odzież czy żywność, dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Archidiecezji Lwowskiej.

Przekazany dziś samochód już w najbliższych dniach zostanie wykorzystany do przewozu środków medycznych dla osób potrzebujących z Archidiecezji Lwowskiej. Jego gabaryty sprawdzą się idealnie przy transporcie lżejszych produktów – powiedział Henryk Rydzik, prezes Fundacji Semper Fidelis.

Na ręce proboszcza Parafii Przemienienia Pańskiego w Siemieniu, ks. Stanisława Pacaka, przekazany został czek na kwotę 50 tys. zł. Parafia przeznaczy tę kwotę na remont Kościoła Parafialnego, którego dach został całkowicie zerwany w czasie nawałnicy. Żywioł zniszczył więźbę dachową, a wlewająca się do budynku woda uszkodziła przewody elektryczne, organy oraz system wentylacji. Zniszczona częściowo jest też elewacja kościoła i przylegającej do niego plebanii.

 

wwwkosciol3.jpg

Energetycy, działając na rzecz lokalnych społeczności, już wielokrotnie przekazali darowizny w postaci wycofanych z eksploatacji samochodów. Do tej pory pojazdy przekazano m.in. do 32. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu, Straży Rybackiej w Kraśniku oraz strażaków z OSP Kośmin i Franciszkany oraz dla Fundacji Wsparcie 112 z Krosna.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site