Prezes Zarządu PGE Dystrybucja odznaczony Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju

Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Lublinie, Prezes Zarządu PGE Dystrybucja - Jarosław Kwasek został odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej, określanej także mianem „Cudu nad Wisłą", odbyły się uroczystości, podczas których uczczono chwałę Oręża Wojska Polskiego. Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej. Delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz pomnikiem żołnierzy AK-WIN. Następnie uczestnicy wraz z defiladą udali się na Plac Zamkowy w Lublinie, gdzie odczytano Apel Pamięci Oręża Polskiego z Salwą Honorową. Po apelu wręczono odznaczenia i żołnierskie awanse na wyższe stopnie służbowe.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej Prezes Zarządu PGE Dystrybucja, Jarosław Kwasek  został uhonorowany Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju w uznaniu za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczenie nadawane jest osobom, które osiągnęły wybitne rezultaty w zakresie obronności, nowoczesnej myśli i techniki wojskowej oraz potencjału obronnego. To wyróżnienie przyznaje się w uznaniu znaczącego wpływy na rozwój i ugruntowanie systemu obronnego Ojczyzny.

Uroczystości upamiętniły 102 rocznicę Bitwy Warszawskiej, która rozegrała się 12 - 25 sierpnia 1920 r. i stanowiła przełomowy punkt w wojnie polsko-bolszewickiej w latach 1919 - 1920. Od jej wyniku zależało istnienie wolnego państwa polskiego, a kluczowym elementem była skuteczna obrona stolicy. Broniące Warszawy jednostki Wojska Polskiego odznaczyły się prawdziwym heroizmem, niezłomnym duchem i poświęceniem dla Ojczyzny, a dowództwo wykazało geniuszem strategicznym, pokonując znacznie silniejsze jednostki komunistycznego najeźdźcy.

Po oficjalnej części uroczystości, na Błoniach pod Zamkiem Lubelskim odbył się pokaz sprzętu wojskowego i piknik rodzinny. PGE Dystrybucja wsparła organizację lubelskich obchodów Święta Wojska Polskiego.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site