W trosce o środowisko PGE Dystrybucja pomaga utylizować zużyte baterie

W ciągu 10 lat trwania zbiórki baterii PGE Dystrybucja oddała do utylizacji prawie 7 ton małych elektrośmieci

W łódzkim oddziale spółki (OŁD) dobiegł końca coroczny ekologiczny konkurs zbiórki baterii, w tym roku wzbogacony o zbieranie plastikowych nakrętek. Konkurs zbiórki baterii w OŁD trwa nieprzerwanie od 10 lat. W tym czasie pracownicy uzbierali i przekazali do utylizacji specjalistycznym firmom ponad 4 tony małych elektrośmieci, a tylko w tym roku dołożyli jeszcze 2,5 tony.

Akcja jak zawsze przybrała formę rywalizacji pomiędzy 13 lokalizacjami (Rejony Energetyczne oraz lokalizacje na terenie Łodzi). Decydujący był wskaźnik liczby kilogramów baterii i nakrętek przypadający na jednego zatrudnionego w danej lokalizacji pracownika. Nakrętki zostaną przekazane Ośrodkowi Interwencyjno-Socjalizacyjnemu w Bełchatowie, wspierając w ten sposób budżet placówki oraz Fundacji „Jaś i Małgosia” na leczenie i rehabilitację ośmioletniego Jasia.

Rywalizację w zbiórce baterii wygrał Rejon Energetyczny Tomaszów Mazowiecki, który uzbierał w ramach akcji 833 kg elektrośmieci, co w przeliczeniu na jednego pracownika dało imponujący wynik 7,06 kg i niekwestionowane zwycięstwo.

PGE Dystrybucja promuje zachowania chroniące środowisko naturalne i prowadzi wiele działań proekologicznych, m.in. co roku sadząc z młodzieżą szkolną lasy oraz chroniąc ptaki. Szczególną troską spółka otacza bociana białego, wynosząc ptasie gniazda na specjalne platformy, mocowane ponad liniami energetycznymi. Na terenie PGE Dystrybucja zamontowano już ponad 25 tys. platform.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site