Aktualności

PGE Dystrybucja społecznie odpowiedzialna

W 2012 roku PGE Dystrybucja przeprowadziła szereg inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Najważniejsze to akcje edukacyjne: Tajniki Energetyki, Prąd mój bezpieczny przyjaciel, Czytam i rysuję z energią oraz akcje charytatywne wspierające potrzebujących: Pływający Przedszkolak - czyli Pływaj z PGE oraz Energetyczny Tornister. W ramach CSR priorytetem dla Spółki jest angażowanie się w inicjatywy ukierunkowane na społeczności lokalne w regionach funkcjonowania PGE Dystrybucja.

Pracownicy PGE Dystrybucja zaatakowani podczas kontroli

W grudniu br. kontrolerzy PGE Dystrybucja zostali agresywnie potraktowani przez właściciela nieruchomości, w której prowadzili kontrolę w zakresie poprawności rozliczeń. Przedmiotem kontroli był układ pomiarowy, wewnętrzna linia zasilająca oraz sposób podłączenia odbiorników do instalacji elektrycznej. W trakcie czynności sprawdzających, w kierunku pracowników spółki padły strzały z broni palnej.

PGE Dystrybucja nie stwarza barier dla OZE

Do sieci PGE Dystrybucja dotychczas przyłączone zostały 263 Odnawialne Źródła Energii o całkowitej mocy przyłączeniowej 249,3 MW, a dla 315 zostały wydane Warunki Techniczne przyłączenia do sieci na łączną moc przyłączeniową 2569 MW. Na terenie województwa lubelskiego - Oddział Lublin i Oddział Zamość PGE Dystrybucja - obecna moc przyłączeniowa wydanych warunków dla przyłączenia Odnawialnych Źródeł Energii wynosi 914 MW.

PGE Dystrybucja buduje nową jednotorową linię 110 kV

12 października br. PGE Dystrybucja Oddział Warszawa i Powiat Przasnyski zawarły umowę, dotyczącą współpracy przy realizacji projektu "Dyfuzja procesów rozwojowych na terenie Północnego Mazowsza poprzez kompleksowe uzbrojenie terenów w północnej części Powiatu Przasnyskiego”.

45 tys. nowych odbiorców w PGE Dystrybucja

W okresie od stycznia do września 2012 roku PGE Dystrybucja przyłączyła do sieci blisko 45 tys. odbiorców, z czego ponad 44 tys. to przyłączenia do sieci na poziomie nN. Przyłączenia do sieci na poziomie SN stanowią ponad 1 proc. wszystkich przyłączeń, zaś na poziomie WN przyłączono 3 nowych odbiorców.

PGE Dystrybucja wymieniła ponad 1500 transformatorów w ramach projektów unijnych

W ramach realizacji projektów unijnych w wyniku dotychczasowych postępowań przetargowych PGE Dystrybucja wymieniła 1547 transformatorów na transformatory o niższych stratach, z czego ponad 500 przypada na okres ostatnich 3 miesięcy (w Oddziale Lublin 348 szt., w Oddziale Łódź Teren 310 szt., w Oddziale Warszawa 536 szt., w Oddziale Zamość 353 szt.).

dystrybucja_site pgedystrybucja_site