Aktualności

PGE z dofinasowaniem NFOŚiGW na rozwój sieci dystrybucyjnej

PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) dofinansowanie w kwocie ponad 27,5 mln zł w ramach Funduszu Modernizacyjnego. Środki zostaną przeznaczone na budowę stacji transformatorowo - rozdzielczej w Zamościu. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 47,6 mln zł.

pge-z-dofinasowaniem-nfosigw-na-rozwoj-sieci-dystrybucyjnej_infografika.png

Nagroda dla PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów w konkursie Podkarpacka Budowa Roku

15 grudnia w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Budowa Roku Podkarpacia 2021”, który organizuje Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów otrzymał nagrodę pierwszego stopnia oraz tytuł Budowa Roku Podkarpacia 2021 w kategorii Magazyny Energii Elektrycznej - za realizację Magazynu energii w GPZ Rzepedź.

rzepedz_mini.jpg

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę dla usług dystrybucji energii elektrycznej

Wysokie ceny energii na rynku hurtowym, wzrost opłat regulowanych odgórnie przez przepisy prawa, konieczność inwestycji w infrastrukturę dystrybucyjną są powodem wzrostu stawek dla wszystkich grup odbiorców PGE Dystrybucja. Wyniesie on średnio 48 proc, natomiast dla odbiorców z taryfy grupy G będzie to średnio 48,3 proc.  Podwyżki nie obejmą gospodarstw, których zużycie prądu zmieści się w limitach określonych w rządowej Tarczy Solidarnościowej.

Energetycy kontra Brygida

Od czwartkowego wieczoru w Polsce szaleją śnieżyce, które przyniósł ze sobą kolejny już front atmosferyczny. Intensywne opady śniegu, choć tworzą piękny, zimowy krajobraz, stanowią utrudnienia na wielu płaszczyznach. Niestety, również linie energetyczne są narażone na uszkodzenia, a to prowadzi do powstawania awarii i przerw w dostawie energii.

znak-pionowy.jpg

PGE Dystrybucja zmodernizuje sieć w Radecznicy

PGE Dystrybucja zrealizuje w Radecznicy (Oddział Zamość) przebudowę napowietrznej sieci średniego (SN) i niskiego napięcia (nN) na sieci kablowe umieszczone pod powierzchnią ziemi. Modernizacja oraz budowa nowej infrastruktury elektroenergetycznej zapewni odbiorcom stabilne i bezprzerwowe dostawy energii elektrycznej.

kable-radecznica-mini.jpg

Energetyczne wsparcie dla Ukrainy

PGE Dystrybucja za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych przekazała ukraińskim przedsiębiorstwom elektroenergetycznym elementy infrastruktury sieciowej, które są niezbędne do zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej oraz odtworzenia zniszczonych sieci dystrybucyjnych.

1-zdjecie_mini.jpg
dystrybucja_site pgedystrybucja_site