Charytatywnie u energetyków

W łódzkim oddziale PGE Dystrybucja – od sześciu już lat – w grudniu trwa charytatywna akcja świąteczna "Gwiazdkowe Marzenia". W dniu Św. Mikołaja w centrali Oddziału Łódź pojawia się bożonarodzeniowe drzewko, całe ubrane w gwiazdki z imionami i marzeniami dzieci. "Gwiazdkowe Marzenia" to świąteczna akcja charytatywna, podczas której pracownicy oddziału obdarowują dzieci z zaprzyjaźnionych domów dziecka wymarzonymi prezentami.

W tym roku wymarzone prezenty trafiły już do 57 podopiecznych Domu Dziecka w Grotnikach oraz Pogotowia Opiekuńczego nr 1 w Łodzi.

 

Tuż przed Świętami, w Oddziale Łódź organizowany jest kiermasz przepięknych ozdób świątecznych, tworzonych własnoręcznie przez pracowników. Tym razem, ze względu na ograniczone kontakty osobiste, kiermasz odbywał się drogą elektroniczną, a najpiękniejsze wyroby licytowane były na stronach intranetowych firmy. Pomimo utrudnień nie zabrakło darczyńców. Istne cudeńka stworzone na warsztatach charytatywnych otworzyły nie tylko serca, ale i portfele ofiarodawców. Zgromadzone w ten sposób środki zostaną przekazane na rzecz Ośrodka Interwencyjno-Socjalizującego w Bełchatowie oraz innych potrzebujących, m.in. dla podopiecznych Domu Dziecka w Łodzi przy ul. Lnianej. Dodatkowo, do placówki przy Lnianej w wigilijny poranek energetycy dostarczą… upieczone przez siebie ciasta, a do Bełchatowa pojadą środki czystości, kosmetyki i słodycze zbierane w oddziale.

 

Choć w obecnej, trudnej rzeczywistości nasze kontakty są ograniczone, jednak wolontariusze z łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja nie zawiedli - odpowiedzieli na wszystkie apele i prośby, które napłynęły od potrzebujących.

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site