Druhowie OSP ćwiczą z energetykami

Przez dwa dni września druhowie OSP będą ćwiczyć razem z energetykami z łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja na poligonie energetycznym w Sieradzu.

Na terenie obsługiwanym przez RE Sieradz (PGE Dystrybucja Oddział Łódź) działa 27 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej włączonych w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stanowią one elitę pośród ponad 140 jednostek OSP w powiecie sieradzkim. Każdego roku druhowie OSP szkolą się i rozwijają swoje umiejętności podczas specjalnie w tym celu organizowanych manewrów.

 

dsc04435.jpg

W czasie tegorocznych ćwiczeń udział w epizodzie ratowniczym biorą też służby pogotowia energetycznego. Wywołana sytuacja dotyczy zerwanych linii energetycznych, a strażacy ćwiczą rozpoznanie niebezpieczeństwa i sposoby zabezpieczania terenu – tak, aby miejsce zdarzenia było odpowiednio zabezpieczone do czasu przybycia służb energetycznych. W ostatnich latach podczas likwidacji skutków burz i nawałnic strażacy coraz częściej napotykają na zagrożenia związane z zerwanymi liniami energetycznymi.

 

dsc04450.jpg

Wspólne ćwiczenia mają na celu poszerzenie wiedzy i wzmocnienie wzajemnej pomocy w czasie usuwania awarii o charakterze masowym, wywołanych ekstremalnymi warunkami pogodowymi, w tym takich, gdy uszkodzeniu ulega infrastruktura energetyczna.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site