Energetycy z PGE Dystrybucja oddawali krew

Dobiegła końca letnia odsłona akcji krwiodawstwa „Krew nie woda – nie bądź obojętny”, prowadzona wśród pracowników PGE Dystrybucja. Dzięki zaangażowaniu energetyków w czasie wakacji uzbierano 39 litrów krwi i osocza dla ofiar wypadków drogowych.

Już po raz drugi w tym roku energetycy z PGE Dystrybucja przeprowadzili akcję krwiodawstwa. Dzięki ich zaangażowaniu i bezinteresowności w czasie dwóch akcji krwiodawstwa w 2021 roku pozyskano blisko ponad 78 litrów krwi i osocza. W czasie wakacyjnej zbiórki, trwającej od 14 czerwca - Światowego Dnia Krwiodawstwa - do 31 sierpnia uzbierano blisko 39 litrów.

 

pawel-wegrecki.jpg

Krew zbierano na terenie działania całej spółki, we wszystkich jej 7 oddziałach i lubelskiej centrali.W akcję włączyło się 74 pracowników, z czego największą grupę – 28 osób, stanowili pracownicy łódzkiego oddziału spółki. Aż ośmiu pracowników oddawało w ciągu 2 miesięcy krew dwukrotnie, a rekordzista z Rzeszowa podarował osocze aż 4 razy w tym krótkim czasie. Wiele z osób biorących udział w akcji to honorowi dawcy krwi .

Stopniowo liczba krwiodawców wśród pracowników PGE Dystrybucja rośnie. W planach spółka ma kolejną zimową akcję, która będzie zainaugurowana w Dniu Honorowego Krwiodawstwa, czyli 25 listopada.

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site