Łódzcy energetycy uhonorowani państwowymi i resortowymi odznaczeniami

W piątek, 17 września, Złotymi i Srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę oraz odznaczeniami resortowymi uhonorowanych zostało ponad pięćdziesięciu pracowników łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja. Odznaczenia państwowe, w imieniu Prezydenta RP, wręczył Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele zarządu PGE S.A. i zarządu PGE Dystrybucja oraz dyrekcja Oddziału Łódź.

W gronie odznaczonych znalazło się pięćdziesięciu jeden pracowników ze wszystkich jednostek terenowych Oddziału. Medalami za Długoletnią Służbę uhonorowano dwudziestu sześciu z nich, a dwudziestu pięciu kolejnych wyróżniono odznaką resortową „Za zasługi dla energetyki”, przyznaną przez Ministra Klimatu i Środowiska. Podczas uroczystości osiemdziesięciu jeden pracowników otrzymało również listy gratulacyjne i wyróżnienia przyznane przez Dyrektora Generalnego Oddziału Łódź - „Zasłużony Pracownik PGE Dystrybucja Oddział Łódź”.

 

dsc04675.jpg

 

Odznaczeni to osoby z wieloletnim stażem pracy, wyróżnione za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa i zasłużone za działalność na rzecz energetyki. Wśród odznaczonych znaleźli się mistrzowie zawodu energetyka, przedstawiciele kadry menadżerskiej, inżynierowie, inspektorzy, specjaliści, technicy, elektromonterzy. Wyróżnione osoby, związane z branżą energetyczną od wielu lat, są mentorami i nauczycielami dla młodszych pokoleń energetyków.

Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowań i gratulacji oraz refleksji na temat zawodu energetyka.

W dzisiejszych czasach energia elektryczna nazywana jest dobrem cywilizacyjnym, ale warto pamiętać, że za tym stwierdzeniem stoi sztab ludzi, którzy codziennie w warunkach podwyższonego ryzyka wykonują odpowiedzialną pracę dbając, by ta energia w sposób jak najbardziej niezawodny docierała do zakładów pracy i gospodarstw domowych. Niejednokrotnie dowiedli Państwo swojego zaangażowania i profesjonalizmu. Gdy w okresie letnim - w lipcu - gwałtowne nawałnice powodowały poważne uszkodzenia w sieci elektroenergetycznej na terenie Oddziału Łódź, kilkuset pracowników PGE Dystrybucja wykonało olbrzymią pracę, przywracając w krótkim czasie zasilanie dla ponad 150 tys. odbiorców. W najtrudniejszym momencie, w weekend 17 -18 lipca, przy usuwaniu skutków burzy pracowało w terenie 158 kilkuosobowych brygad pogotowia energetycznego PGE w Łodzi. Bardzo Państwu za to dziękuję - powiedział podczas przemówienia Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

 

Są takie dni w pracy energetyków, kiedy natura mówi nam: sprawdzam. Doceniam zaangażowanie i ogromny wysiłek, jaki wkładaliście w usuwanie niedawnych awarii. Przy okazji takich uroczystości jak dziś możemy w wymierny sposób docenić trud i zaangażowanie ludzi, których praca jest służbą. Te 500 złamanych i uszkodzonych podczas lipcowych awarii słupów energetycznych, odbudowanych w ciągu zaledwie dwóch tygodni, pozostanie symbolem walki energetyków z żywiołem. Dlatego pragnę złożyć szczególne podziękowania Wszystkim Państwu tu obecnym, którzy swoją ciężką pracą, służebną postawą i niejednokrotnie ponadprzeciętnym wysiłkiem, codziennie przyczyniacie się do sprawnego działania sieci energetycznej, zapewniając tym samym komfort naszym odbiorcom. To dzięki Wam każdego dnia mieszkańcy regionu łódzkiego i przedsiębiorcy prowadzący tutaj swoje biznesy mogą mieć pewność, że dostawy energii elektrycznej są w regionie zabezpieczone w sposób profesjonalny i niezawodny – podkreślił Jarosław Kwasek, prezes PGE Dystrybucja.

Tegoroczna gala, ze względu na sytuację związaną z pandemią, miała skromny charakter. Gospodarzy reprezentował Andrzej Piętka, Dyrektor Generalny Oddziału Łódź, a - oprócz odznaczonych - uczestniczyli w niej tylko Dyrektorzy Rejonów Energetycznych, Dyrektorzy Departamentów oraz przedstawiciele strony społecznej.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site