Niesiemy świąteczną pomoc

W dobie epidemii sami marzymy o tym, aby Święta Bożego Narodzenia były inne niż wszystkie, jeszcze bardziej szczególne, jeszcze bardziej wyjątkowe. Ważne jednak, aby w naszych sercach pozostało trochę miejsca dla innych ludzi. Pracownicy Oddziału Skarżysko-Kamienna zostawili to miejsce i dzięki temu udało się dotrzeć do tych, którzy nie mają szansy na podzielenie się radością z najbliższymi bądź potrzebują zwykłej ludzkiej życzliwości.

Prezenty od Mikołaja

Od 8 lat w oddziale jest organizowana akcja pn. Niesiemy świąteczną pomoc. W jej ramach do tej pory prowadzone były bożonarodzeniowe i wielkanocne kiermasze akcesoriów świątecznych, na których zbierano środki na rzecz placówek opiekuńczo-wychowawczych. W tym roku ze względu na epidemię została zmieniona formuła tej inicjatywy. We wszystkich rejonach energetycznych oraz centrali oddziału na prośbę Mikołaja wśród pracowników prowadzona była zbiórka słodyczy dla dzieci. Słodkości oraz drobne firmowe upominki trafiły do domów dziecka i ośrodków specjalnych z terenu działania Oddziału Skarżysko-Kamienna. Łącznie obdarowano 286 dzieci z 9 placówek.

 

Te rodziny mają już darczyńcę

W tej edycji Szlachetnej Paczki pracownicy Oddziału Skarżysko-Kamienna wybrali trzy rodziny, które mogą być pewne, że nie zabraknie im świątecznych prezentów, ale również rzeczy niezbędnych do codziennego życia. Akcję przeprowadzono w centrali oddziału oraz Rejonach Energetycznych Grójec i Radom. Zebrano znaczne środki, za które zakupione zostały wszystkie artykuły i przedmioty, o jakie prosiły rodziny, między innymi: odkurzacz, rozkładany fotel do spania, kurtki i obuwie zimowe, czapki i szaliki, kołdry, pościel, koce, poduszki, ręczniki, laptopy, artykuły spożywcze i chemiczne. Wszystkie prezenty trafiły już do rodzin. Rejon Grójec pomógł również wolontariuszom i udostępnił samochód pogotowia energetycznego, który przez dwa dni rozwoził prezenty do 14 rodzin.

 

Mamy ogromne marzenie… aby drzewko w tym roku mogło zabłysnąć pięknymi lampkami

Uczniowie klasy 2. i 3. ze Szkoły Podstawowej w Radzicach Dużych napisali taki oto list:

Jesteśmy uczniami małej szkoły. Chodzimy do klasy łączonej, która liczy 19 osób. Ostatnio na lekcji omawialiśmy tematykę ”Skąd się bierze prąd”. Podczas zajęć z naszą panią Asią dowiedzieliśmy się o trudnej pracy energetyków oraz w jaki sposób w naszych domach zapala się żarówka. Mówiliśmy o wspaniałym wynalazku, jakim jest światło i zgodnie stwierdziliśmy, że pięknie wyglądają oświetlone neony czy piękne ozdoby w miastach podczas Świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole nigdy nie mieliśmy ustrojonej żywej choinki przed szkołą. Mamy ogromne marzenie, aby drzewko w tym roku mogło zabłysnąć pięknymi lampkami. W tym celu prosimy bardzo o wsparcie, o światełka, które dzięki dostarczonemu przez Wasz zakład prądowi do naszej szkoły, będą cieszyły nas swym blaskiem w okresie zimowym.

No, cóż… Marzenie się spełniło!!!

 

Aby w Święta mieć ciepły dom

Ze Schroniskiem dla bezdomnych w Stąporkowie Oddział Skarżysko-Kamienna współpracuje od kilku lat. Jest nadzieja, że tegoroczna, świąteczna akcja przeprowadzona wśród pracowników przyniesie radość podopiecznym placówki, bo dzięki niej będą mogli otrzymać gwiazdkowe paczki z artykułami spożywczymi.

Pomoc kosztuje niewiele - odrobinę empatii i kilka szczerych gestów. I tej wersji warto się trzymać nie tylko od święta.

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site