Ochotnicza Straż Pożarna w Żabikowie otrzymała samochód od PGE Dystrybucja

PGE Dystrybucja przekazała kolejny już samochód na potrzeby służb i instytucji społecznych. Tym razem terenowe auto trafiło do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabikowie.

Samochód został przekazany przez prezesa zarządu PGE Dystrybucja - Jarosława Kwaska - podczas jubileuszu 55-lecia sąsiedniego OSP Brzostówiec. Wcześniej był wykorzystywany przy zadaniach związanych z usuwaniem awarii, bądź przy prowadzeniu prac eksploatacyjnych. Decyzja o jego przekazaniu została podjęta w związku z wymianą floty i bardzo dobrym stanem auta. W samochodzie zostały dokonane wszelkie naprawy oraz odświeżony został lakier i wnętrze.

 

osp-zbikow-1.jpg

Udział w lokalnych inicjatywach i wsparcie działań prospołecznych leży u podstaw działalności naszej spółki. Cieszę się, że mogliśmy wspomóc strażaków z Żabikowa samochodem, który zyskał nowe życie i pozwoli im jeszcze przez kilka lat skutecznie wykonywać swoje obowiązki – powiedział Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja.

Ochotnicza Straż Pożarna będzie wykorzystywać przekazane auto podczas prowadzenia akcji ratunkowych. Miejsca, w których wykonują swoją pracę strażacy, są często położone w trudno dostępnych, wyboistych czy podmokłych terenach. Samochód znacząco ułatwi ich służbę i przyczyni się do osiągania jeszcze lepszych rezultatów.

 

osp-zbikow-2.jpg

Była to już kolejna inicjatywa przekazania samochodu przez PGE Dystrybucję. Wcześniej auta otrzymała Straż Rybacka w Kraśniku, schronisko dla zwierząt w gminie Jedlińsk oraz Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site