Odznaczenia państwowe i resortowe dla pracowników białostockiej energetyki

Białostockich Energetyków odznaczono Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. Pracownicy białostockiego Oddziału Spółki otrzymali też odznaczenia resortowe.

28 czerwca br. w siedzibie białostockiego Oddziału PGE Dystrybucja odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych oraz resortowych. Odznaczenia państwowe, w imieniu Prezydenta RP, wręczył Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. W swoim podziękowaniu podkreślał on jakże istotną role energetyki w rozwoju północno-wschodniej części naszego kraju, zwracając uwagę że bez tej gałęzi nie ma rozwoju kraju.

 

Medalami za długoletnią służbę uhonorowano 13 osób odznaką resortową „Za zasługi dla energetyki”, przyznaną przez Ministra Klimatu i Środowiska. W uroczystości brał udział Prezes Spółki Pan Jarosław Kwasek. Prezes życzył zgromadzonym dalszych sukcesów, nie tylko w życiu zawodowym, ale również tym prywatnym. Jak zauważył „energetyka, to niejednokrotnie służba, okupiona trudem i ciężką, pełną poświeceń pracą, dlatego należą się Państwu serdeczne podziękowania, za zaangażowanie, które każdego dnia w nią wkładacie.”

 

Wśród odznaczonych znaleźli się elektromonterzy, kadry menadżerskiej różnych poziomów, inspektorzy, inżynierowie, oraz specjaliści z różnych dziedzin. Wszystkie osoby łączy jedno –z branżą energetyczną związani są od wielu lat. Każda z tych osób to najlepszy nauczyciel wśród młodych pokoleń energetyków, których zarażają pasją do energetyki.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site