Pabianicka inwestycja przykładem partnerskiej współpracy

W ostatnim tygodniu odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja z władzami samorządowymi Pabianic na temat współpracy przy inwestycji „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”.

Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy przy realizacji najważniejszej inwestycji samorządowej na terenie Pabianic - przebudowy infrastruktury komunikacyjnej i drogowej - oraz rozmowy o dalszej współpracy samorządu Pabianic z łódzkim oddziałem PGE Dystrybucja.

 

dsc01565.jpg


Dzięki partnerskiej współpracy, w czasie prowadzonej inwestycji, zmodernizowano sieć energetyczną przy ul. Warszawskiej (na odcinku od ul. Ksawerowskiej do ul. Rzgowskiej). W ramach tych prac wymieniono 21 wysłużonych słupów na nowoczesne słupy wirowane oraz zamieniono napowietrzną linię na izolowaną na odcinku około 1 km. Prace prowadzone przez PGE Dystrybucja realizowane były równolegle z inwestycją miejską.

 

dsc01541.jpg


- Ten etap realizacji naszej inwestycji przypadł na trudny czas pandemii. Pomimo tego, współpraca pomiędzy władzami Pabianic i łódzkim oddziałem PGE Dystrybucja jest wzorcowa – mówi Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic. – Jesteśmy przekonani, że to się nie zmieni, tym bardziej że przystępujemy za chwilę do remontu ulicy Zamkowej, gdzie - ze względu na starą zabudowę - musimy liczyć się z różnymi niespodziankami ukrytymi w ziemi.
Na spotkaniu, omawiano również współpracę przy kolejnych etapach inwestycji samorządowej – modernizacji infrastruktury energetycznej na kolejnym odcinku sieci tramwajowej, a także możliwość zasilenia dla dwóch planowanych nowych osiedli w Pabianicach.
- Priorytetem naszej firmy jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej dla odbiorców. Modernizacja sieci energetycznej w mocno zurbanizowanym terenie zwykle wiąże się z uciążliwymi remontami. Prowadzone równolegle przez obie strony inwestycje są doskonałym przykładem dobrej współpracy między energetyką a samorządem lokalnym.– mówi Andrzej Piętka, dyrektor generalny łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site