PGE Dystrybucja na Targach Energetycznych ENEX

Tysiące odwiedzających i ponad 200 wiodących firm branży energetycznej z całego świata uczestniczyło w XXV Międzynarodowych Targach Energetyki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX, które odbyły się 8 i 9 marca w Kielcach. Sponsorem targów oraz jednym z wystawców była PGE Dystrybucja, z Grupy PGE a patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Targi ENEX od lat stanowią miejsce spotkań przedstawicieli branży energetycznej. Dają możliwość prezentacji zagadnień teoretycznych, doświadczeń, badań, najnowszych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych oraz  innych kwestii związanych z energetyką.

PGE Dystrybucja, kolejny raz została sponsorem tego wydarzenia, wspierając jego organizację. Pracownicy spółki przygotowali także stoisko informacyjne, gdzie można było zapoznać się z bieżącą działalnością oraz projektami operatora. „Strefa PGE Dystrybucja dla Wykonawców” cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród kontrahentów zainteresowanych współpracą. Bezpośrednie kontakty umożliwiły poznanie procedur przetargowych, kluczowych inwestycji czy ogólnych warunków relacji inwestorskich i współpracy z wykonawcami.

 

enex-3.jpg

- Targi Enex są wyjątkową okazją do poznania nowoczesnych rozwiązań stosowanych w branży energetycznej na całym świecie, dlatego nie mogło zabraknąć w tym miejscu przedstawicieli największego operatora systemu dystrybucyjnego w Polsce - PGE Dystrybucja – mówił przed rozpoczęciem targów Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja. – Dla zapoznania potencjalnych partnerów z naszymi projektami przygotowaliśmy specjalną Strefę dla wykonawców, gdzie nasi specjaliści odpowiedzialni za obszar inwestycji w siedmiu oddziałach spółki, udzielili odpowiedzi na wszelkie pytania.

 

enex-2.jpg

Bezpieczeństwo energetyczne, efektywna dystrybucja energii elektrycznej oraz kompleksowe dostosowywanie się do zmiennych potrzeb klientów są dla spółki działaniami priorytetowymi. Rekordowy budżet, jaki w tym roku PGE Dystrybucja zaplanowała na inwestycje przyspieszy transformację energetyczną. Stanowi tym samym szansę dla firm wykonawczych na nawiązanie długofalowych i korzystnych relacji biznesowych z jedną z największych grup energetycznych w Polsce.

 

enex-1.jpg

Przed krajową energetyką stoją liczne wyzwania, należą do nich: przekształcenie sieci napowietrznych w podziemnie skablowane, instalacja liczników i układów pomiarowych zdalnego odczytu czy przebudowa infrastruktury dla przyłączania nowych producentów OZE. Te zadania realizowane są także na terenie działania spółki PGE Dystrybucja i w każdym z tych segmentów wykonawcy mogą odnaleźć okazję na rozwój swojej działalności, przyczyniając się tym samym do przeobrażenia polskich sieci dystrybucyjnych. Efektywne działania spółki są możliwe przy wsparciu solidnych i odpowiedzialnych przedsiębiorców z branży energetycznej.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site