PGE Dystrybucja najlepszą firmą regionu według tygodnika Wprost

PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, znalazła się wśród laureatów „Orłów” Wprost województwa lubelskiego. Kapituła tygodnika przyznała nagrody osobom i instytucjom wnoszącym szczególny wkład w rozwój gospodarki oraz nauki regionu i kraju. Za swoją działalność PGE Dystrybucja po kolejny raz została uznana najlepszą firmą regionu.

Podczas  Gali „Orłów” Wprost województwa lubelskiego, zostały uhonorowane osoby i instytucje, które na co dzień dbają o Lubelszczyznę i efektywnie uczestniczą w kreowaniu kształtu współczesnej Polski. Wśród grona wyróżnionych za działalność prowadzoną w 2022 roku tytuł „Najlepsza firma regionu” otrzymała PGE Dystrybucja. Statuetkę dla największego operatora systemu dystrybucyjnego w Polsce odebrał prezes zarządu spółki Jarosław Kwasek.  

 

orly-wprost-1.jpg

- Z tego miejsca przede wszystkim chciałbym podziękować Kapitule w imieniu naszych pracowników. Mamy ich prawie 10 tys. i to dzięki nim mogę odebrać tę nagrodę. Również dzięki nim możemy się tutaj spotkać, bo gdyby zabrakło prądu, nie byłoby to możliwe - powiedział Jarosław Kwasek.

W swojej wypowiedzi wskazał również, że PGE Dystrybucja na obszarze swojego funkcjonowania realizuje ambitne plany mające na celu rozwój infrastruktury elektroenergetycznej, szuka najlepszych rozwiązań wspierających transformację energetyczną i stawia sobie nowe wyzwania wierząc, że to co robi ułatwia codzienne funkcjonowanie i poprawia jakość życia. Spółka już po raz drugi została doceniona i wyróżniona przez tygodnik Wprost. Pierwszą statuetkę za „Najlepsze wyniki finansowe” spółka otrzymała w 2016 r.

 

orly-wprost-2.jpg

Zgodnie z zasadami konkursu „Orły” Wprost województwa lubelskiego, laureatami nagrody mogą zostać najbardziej zasłużeni przedsiębiorcy, którzy bezkonkurencyjnie korzystają ze środków unijnych, samorządowcy dbający o rozwój regionu i służący lokalnym społecznościom, ambasadorzy regionu oraz wybitni przedstawiciele nauki, medycyny, opieki zdrowotnej i działacze społeczni.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site