PGE Dystrybucja ostrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty

PGE Dystrybucja informuje, że w ostatnim dniach odbiorcy z obszaru działania Spółki otrzymują liczne zgłoszenia dotyczące podejrzanych wiadomości e-mail.

Korespondencja wysyłana m.in. z adresów: inf@alphaglyx.com, pgetest@sldscan.com, test@acp.org, test@urespect.orgadmin@jsyh-fx.com  zawiera informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania spowoduje przerwę w dostawie energii elektrycznej. W wiadomości znajduje się również link do płatności online.

PGE Dystrybucja zwraca się wszystkich klientów, aby zachowali szczególną uwagę, zignorowali podejrzane wiadomości, nie otwierali żadnych linków prowadzących do płatności oraz przekazali ostrzeżenia rodzinie i znajomym.

Informacje dotyczące  dokumentów rozliczeniowych mogą Państwo uzyskać dzwoniąc:

·       do sprzedawcy energii elektrycznej, jeżeli mają Państwo podpisaną umowę kompleksową,

·       właściwego Oddziału PGE Dystrybucja, jeżeli maja Państwo podpisaną umowę z PGE Dystrybucja. Dane kontaktowe są dostępne pod adresem www.pgedystrybucja.pl/Spolka/Kontakt - należy wybrać obsługujący Państwa Oddział.

Uprzejmie prosimy o informowanie o tego typu przypadkach sprzedawcę energii elektrycznej, z którym maja Państwo podpisaną umowę lub PGE Dystrybucja. Dzięki temu możliwe będzie podjęcie odpowiednich działań, łącznie z informowaniem organów ścigania.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site