PGE Dystrybucja partnerem projektu "Polacy Zmieniają Świat"

24 listopada br. ruszył projekt „Polacy Zmieniają Świat. Innovation Hub” łączący naukę z biznesem. W konferencji prasowej, inaugurującej nową platformę współpracy, wzięli udział minister Edukacji i Nauki - Przemysław Czarnek, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Artur Soboń, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą - Jan Dziedziczak, rektorzy KUL, AGH i Politechniki Warszawskiej, a także prezesi spółek z udziałem Skarbu Państwa. PGE Dystrybucja reprezentował wiceprezes zarządu Grzegorz Dolecki.

Celem projektu prowadzonego przez Fundację Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, pod patronatem Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - jest m.in. pozyskanie ofert badawczo-rozwojowych dla polskiego biznesu i konsorcjów. Ważnym aspektem jest  rozwój nowych obszarów i możliwości dla polskich firm i ośrodków naukowych; stworzenie przestrzeni ułatwiającej nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy między polskimi ekspertami pracującymi poza krajem a polskimi firmami, działającymi na jej terenie. Ważnym elementem projektu jest również promocja wiedzy o wkładzie naukowców i przedsiębiorców z Polski w rozwój nauki i gospodarki na świecie oraz osiągnięć polskich ekspertów, poprzez opracowanie i publikacje ich biografii.

Inicjatorem projektu "Polacy Zmieniają Świat"  jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, w skład którego wchodzą spółki z udziałem Skarbu Państwa m.in. PGE Dystrybucja S.A., Grupa Azoty S.A., KGHM Polska Miedź S.A., PGNIG S.A., Enea Operator.

Zdaniem Prezesa Zarządu - Marcina Kowalczyka PGE Dystrybucja włącza się w ten projekt, gdyż współpraca różnych środowisk i branż będzie miała duży wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości, innowacyjności i w konsekwencji umocni bezpieczeństwo gospodarcze oraz niezwykle istotne dla nas, bezpieczeństwo energetyczne kraju. Zaangażowanie tak wielu instytucji może w perspektywie przyczynić się do wypracowania nowatorskich projektów i rozwiązań systemowych.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site