PGE Dystrybucja walczy z pandemią Covid-19

Od początku pandemii PGE Dystrybucja angażuje się w walkę z koronawirusem na całym terenie swojego działania. Spółka dba nie tylko o bezpieczeństwo pracowników i klientów, ale również o niezawodność dostaw energii elektrycznej - szczególnie tam, gdzie jest ona niezbędna do ratowania ludzkiego życia.

W Lublinie spółka przyłączyła mobilną stację transformatorową do szpitala tymczasowego, który powstaje na terenie Targów Lublin. To rozwiązanie zagwarantuje bezpieczeństwo stabilnej pracy urządzeń przeznaczonych dla pacjentów najciężej dotkniętych chorobą.

 

W tych trudnych czasach bardzo ważna jest troska o innych i pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Na pierwszej linii walki z koronawirusem niewątpliwie są lekarze, pielęgniarki i pracownicy medyczni,… ale również nasi pracownicy, którzy każdego dnia, nawet w najtrudniejszych warunkach, wypełniają swą misję, zapewniając stabilne dostawy energii elektrycznej do szpitali, instytucji, firm i gospodarstw domowych. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć organizację szpitala tymczasowego w Lublinie, a tym samym przysłużyć się mieszkańcom Lubelszczyzny powiedział Marcin Kowalczyk, prezes zarządu PGE Dystrybucja.

 

W ostatnich dniach PGE Dystrybucja odpowiedziała także na prośby lubelskiej służby zdrowia, przekazując zamojskiemu szpitalowi środki finansowe na zakup kontenera do pobierania wymazów od pacjentów, a szpitalowi w Tomaszowie Lubelskim - na zakup urządzenia i środków do dezynfekcji pomieszczeń. Pracownicy spółki angażują się w pomoc seniorom, obsługę infolinii NFZ, czy szycie maseczek.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site