PGE Dystrybucja przekazała wsparcie Fundacji z Podkarpacia

7 lipca na Rynku w Krośnie odbyło się przekazanie przez PGE Dystrybucja, z Grupy PGE darowizny na rzecz organizacji pomocowej z Podkarpacia. Samochód Ford Ranger oraz czek na zakup map GPS trafił do Fundacji „Wsparcie 112”.

Spółka PGE Dystrybucja od dawna dba o relacje z lokalnymi społecznościami oraz partnerami,  odgrywającymi ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa obywatelom w regionach, w których prowadzi działalność. Wspiera także różne lokalne inicjatywy i organizacje niosące pomoc potrzebującym. Wyrazem tego jest przekazanie pojazdu, dotychczas wykorzystywanego przez energetyków, oraz czeku na 10 200 złotych z przeznaczeniem na zakup map GPS dla Fundacji „Wsparcie 112”. W uroczystości przekazania darowizn uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, posłowie, członkowie Zarządu PGE Dystrybucja i pracownicy spółki oraz komendanci służb mundurowych. Podczas wydarzenia Jarosław Kwasek prezes zarządu PGE Dystrybucja w uznaniu za współpracę otrzymał odznaczenie honorowego członka Stowarzyszenia Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej „Legion Gerarda” działającej z ramienia Fundacji.

 

krosno-4.jpg

- Jest mi niezmiernie miło i jestem dumny, że PGE Dystrybucja, spółka Skarbu Państwa,  pozytywnie zareagowała na potrzeby lokalnej grupy ratowniczej w Krośnie. Przekazane dzisiaj sprzęty – zarówno specjalistyczny samochód i urządzenia GPS – na pewno przyczynią się do podniesienia skuteczności Legionu Gerarda – powiedział Szef Gabinetu Politycznego Ministra Aktywów Państwowych, Piotr Rycerski.

krosno-1.jpg

 

- Przekazane dzisiaj darowizny wesprą Fundację przy udzielaniu pomocy poszkodowanym w terenie. Cieszę się, że samochód, który wielokrotnie wspierał energetyków przy wykonywaniu ich obowiązków, trafia w ręce osób niosących pomoc potrzebującym -  powiedział prezes zarządu PGE Dystrybucja, Jarosław Kwasek. - Nasza spółka podejmuje szereg działań służących celom społecznym przy jednoczesnej realizacji strategii biznesowej – dodał prezes Kwasek.

 

- PGE Dystrybucja odpowiedziała pozytywnie na naszą prośbę o wsparcie i przekazanie niezbędnego sprzętu, który znacząco podniesie gotowość naszej Fundacji oraz grupy ratowniczej podczas podejmowanych działań ratowniczych. Warto wspomnieć, że rocznie nasza grupa wyjeżdża około 40 razy w tereny otwarte w celu poszukiwania zaginionych osób. Samochód oraz zakupiony sprzęt ułatwią pracę naszych ratowników. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się to do uratowania wielu istnień – powiedział Artur Jabłoński, prezes Fundacji „Wsparcie 112”.

krosno-3.jpg

 

 

Energetycy działając na rzecz lokalnych społeczności już wielokrotnie przekazali darowizny w postaci wycofanych z eksploatacji samochodów. Do tej pory pojazdy przekazano m.in. do 32. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu, Straży Rybackiej w Kraśniku oraz strażaków z OSP Kośmin i Franciszkany. Fundacja „Wsparcie 112” przekazany pojazd i mapy GPS wykorzysta podczas akcji terenowych niosąc pomoc poszkodowanym.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site