PGE Dystrybucja wspiera Ochotnicze Straże Pożarne

Spółka z Grupy PGE w ostatnim czasie przekazała dwie darowizny na rzecz strażaków z OSP. Samochody, które będą wspierać służby w niesieniu pomocy potrzebującym otrzymała OSP Blinów oraz OSP Józefów. To kolejne wsparcie jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli, jakiego udzieliła PGE Dystrybucja.

Jednym z najważniejszych zadań, jakie spoczywają na PGE Dystrybucja jest zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości dostaw energii elektrycznej do swoich odbiorców. W realizacji tego celu, energetycy często są wspierani przez lokalne służby, takie jak Ochotnicze Straże Pożarne. Spółka aktywnie wspiera lokalne inicjatywy poprzez przekazywanie darowizn rzeczowych. Wyrazem takiej współpracy jest przekazanie na potrzeby druhów samochodów, które dotychczas były wykorzystywane przez służby energetyczne.

W ostatnich tygodniach dwa auta zyskały nowe życie. Pierwszy prezes zarządu PGE Dystrybucja, Jarosław Kwasek przekazał na ręce prezesa OSP Blinów – Mariana Sokoła. Kolejny został odebrany przez prezesa OSP Józefów nad Wisłą – Jana Zająca. Inicjatorem uzupełnienia potrzeb sprzętowych OSP przez spółkę grupy PGE był Michał Moskal dyrektor biura prezydialnego Prawa i Sprawiedliwości.

 

janow-nw-1.jpg

- Przekazane pojazdy wiernie służyły energetykom w terenie, a teraz będą mogły wspierać strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. Cieszymy się, że takimi gestami potwierdzamy naszą chęć współpracy i wzajemny szacunek do służby zarówno energetycznej, jak i strażackiej – powiedział prezes zarządu PGE Dystrybucja, Jarosław Kwasek. - Nasza spółka od lat wspiera jednostki, które niosą pomoc lokalnym społecznościom. Łączy nas obowiązek dbania o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców – dodał prezes Kwasek.

 

janow-nw-3.jpg

To kolejny gest współpracy PGE Dystrybucja z służbami. Energetycy, działając na rzecz lokalnych społeczności, wielokrotnie przekazali darowizny w postaci zastąpionych nowymi samochodów, które nadal były w dobrym stanie technicznym, a dodatkowo przechodziły niezbędne naprawy mechaniczne i kosmetyczne. Do tej pory pojazdy przekazano m.in. do 32. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu, Straży Rybackiej w Kraśniku czy strażaków z OSP Kośmin i Franciszkany. Przekazane pojazdy otrzymują drugie życie – będą wspierać strażaków ochotników w niesieniu pomocy potrzebującym.

 

janow-nw-2.jpg
dystrybucja_site pgedystrybucja_site