Pożar stacji transformatorowej w Łodzi

Dzisiaj, 5 12.2023r., w godzinach porannych w Łodzi przy ul. Papierniczej doszło do zapłonu i pożaru stacji transformatorowej 15/0,4 kV. W wyniku zdarzenia o 8.45 stacja została wyłączona z użytkowania i zabezpieczona przez przybyłą ekipę pogotowia energetycznego.

Awaryjna przerwa w dostawie prądu, która była wynikiem wyłączenia, objęła w sumie 14 Odbiorców instytucjonalnych m.in. Urząd Skarbowy Łódź-Widzew. Energetycy z PGE Dystrybucja dostarczyli na miejsce agregat prądotwórczy, z którego tymczasowo zasilono kluczowe instytucje. Przerwa w zasilaniu nie dotknęła odbiorców indywidualnych.

Przyczyną zdarzenia było zwarcie urządzeń po stronie niskiego napięcia. Obecnie trwają prace naprawcze polegające na wymianie uszkodzonej rozdzielnicy niskiego napięcia, weryfikowany jest także stan rozdzielnicy średniego napięcia oraz transformatora 15/0,4 kV.  Działania będą kontynuowane nieprzerwanie do czasu przywrócenia zasilania, co – według oceny sytuacji przez pracujących na miejscu energetyków - powinno nastąpić jeszcze dzisiaj, tj. 5.12.2023r..

dystrybucja_site pgedystrybucja_site