Wsparcie dla medyków

Oddział Skarżysko-Kamienna przekazał 15 000 zł dla szpitala w Kozienicach, które zostaną wykorzystane na wsparcie placówki w walce z koronawirusem.

W listopadzie dyrekcja szpitala podjęła starania  o znaczne powiększenie oddziału zakaźnego oraz utworzenie izolatorium dla lżej chorych, ponieważ leczenie pacjentów z powiatu często odbywało się w szpitalach znacznie oddalonych od Kozienic. Stąd zachodziła konieczność pilnego zgromadzenia materiałów i sprzętu niezbędnych do funkcjonowania nowotworzonych oddziałów.

 

img_1667.jpg

Jak powiedział Roman Wysocki, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach – potrzeby są ogromne, bo musimy wyposażyć sale dla pacjentów oraz gabinety lekarskie i pielęgniarskie. Niezbędny jest nam również drobny sprzęt medyczny, ale także wszelkie materiały budowlane i ludzie, którzy wykonają prace remontowe. Dlatego każda, nawet najmniejsza pomoc, jest dla naszej placówki wielkim gestem ze strony darczyńców.  

Skarżyscy energetycy odpowiedzieli na apel szpitala i końcem grudnia zostały przekazane środki finansowe na wsparcie placówki w walce z koronawirusem. Czek w wysokości 15 000 zł w  imieniu PGE Dystrybucja przekazał Wojciech Nita dyrektor generalny oddziału Skarżysko-Kamienna.

Spółka PGE Dystrybucja od początku trwania epidemii koronowairusa nie pozostaje obojętna. Aktywnie wspiera instytucje pracujące na pierwszej linii. PGE Dystrybucja łącznie na ich potrzeby przeznaczyła kwotę ponad ćwierć miliona złotych.

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site