Białostocki Oddział Spółki obdarowuje Dzieci z Domów Dziecka

Pracownicy Białostockiego Oddziału PGE Dystrybucja postanowili zrobić niespodziankę najmłodszym podopiecznym domów dziecka ma Białostocczyźnie i Suwalszczyźnie. 

Wielkiego małe początki

Zaczęło się od tego, że została zaplanowana akcja zbiórki słodyczy dla dwóch Domów Dziecka – w Białymstoku i Krasnem. Pomysł szybko został podchwycony przez pracowników i dyrektorów innych Rejonów Energetycznych. W sumie, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Oddziału Białystok, udało się obdarować aż sześć placówek. Wsparcie otrzymały Domy Dziecka w Białymstoku, Krasnem, Białowieży, Pawłówce, Giżycku oraz Olecku. Z samego Białegostoku wyjechały 3 załadowane po brzegi bagażniki słodkości. Ełcki Rejon dzięki wielkim sercom Pracowników zebrał kilka worków słodyczy aż dla dwóch Domów Dziecka. Podobnie Rejon Energetyczny Suwałki, który wsparł Dom Dziecka w Pawłówce.

 

To nie koniec pomocy

Mając na uwadze ciężką sytuację, w jakiej znalazło się wiele osób, Pracownicy Rejonu Energetycznego Ełk zorganizowali Szlachetną Paczkę dla Pana Marka – 73-letniego, niepełnosprawnego mężczyzny, który większość życia przepracował grając w cyrkowej orkiestrze. Głównymi potrzebami pana Marka były: wersalka, żywność trwała, chemia, buty zimowe, artykuły higieny osobistej.

 

Pamiętając o pomocy dla tych, którzy o nią nie poproszą

W Oddziale Białystok pracownicy angażują się w szereg akcji, oddolnie wspierając czy organizując zbiórki środków pieniężnych oraz materialnych, tak by pomóc tym najsłabszym. W tym roku również nie zapomnieli o Domu Samotnej Matki, czy wsparciu tych, którzy przez pandemię stracili pracę i nie są w stanie kupić prezentów świątecznych swoim bliskim.

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site