Energetyczny Mikołaj pomaga chorym dzieciom w Rzeszowie

Po raz szósty pracownicy Oddziału Rzeszów pozytywnie odpowiedzieli na apel Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci: „Pomóż św. Mikołajowi obdarować chore dzieci” oraz Zespołu Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, pracownicy PGE Dystrybucja O. Rzeszów włączyli się do akcji charytatywnej w formule wolontariatu pracowniczego. Zorganizowano zbiórkę darów i pieniędzy do puszek dla nieuleczalnie chorych dzieci z hospicjum i ich rodzeństwa, aby Św. Mikołaj mógł odwiedzić je z workiem pełnym prezentów. Akcję prowadzono w Centrali Oddziału Rzeszów oraz Rejonach Energetycznych: Rzeszów, Krosno, Mielec, Sanok i Leżajsk.

Do specjalnie oznakowanych koszy pracownicy przynosili słodycze, zabawki, środki higieniczne, pieluchy, kosmetyki, ubranka oraz żywność. 4 grudnia prezenty trafiły do podopiecznych Dziecięcego Hospicjum w Rzeszowie, a zebrane datki w kwocie ponad 6 tys. zł zostaną przeznaczone na potrzeby podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Oddział Rzeszów od kilku lat systematycznie wspiera finansowo i organizacyjnie Hospicjum.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci pomaga dzieciom z terenu całego województwa podkarpackiego, prowadzi hospicjum domowe dla dzieci, hospicjum stacjonarne dla dzieci i hospicjum perinatalne, wspierając rodziców spodziewających się chorego dziecka. Fundacja powstała, by objąć opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Jak mówią pracownicy Hospicjum: „Koncentrujemy się na życiu, a nie na śmierci, bo Hospicjum to też Życie. Pomagamy, bo nie można siąść z założonymi rękoma, gdy obok jest potrzebujący człowiek. Zawsze jest coś do zrobienia i każdy może pomóc.”

W tym roku dodatkowo Oddział Rzeszów przygotował prezenty dla chorych dzieci, uczących się w Zespole Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie im. Św. Jadwigi Królowej. Zakupione prezenty „energetyczni Mikołaje” przekazali 150 dzieciom z przyszpitalnej placówki 7 grudnia. Uradowane dzieciaki odwdzięczyły się Mikołajowi śpiewem.

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site