Letnia akcja zbiórki krwi wśród energetyków PGE Dystrybucja

Wśród pracowników PGE Dystrybucja nie brakuje osób, które potrafią dzielić się najcenniejszym z darów własną krwią czy osoczem. Z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa spółka  rozpoczyna wśród pracowników kolejną akcję zbiórki krwi dla potrzebujących.

Przed nami okres wakacji, w czasie którego dochodzi do większej liczby wypadków niż zwykle. W tym czasie krwi staje się czynnikiem częstokroć decydującym o życiu. PGE Dystrybucja po raz kolejny ogłasza akcję zbiórki krwi wśród pracowników pn. „Krew nie woda, nie bądź obojętny”.

Warto podkreślić, że nieobojętnych nie brakuje wśród zatrudnionych w PGE Dystrybucja. Podczas ostatniej zimowo-wiosennej akcji, dedykowanej chorym na Covid-19, krew i osocze oddało 65 osób, co łącznie dało 38 l krwi i osocza. Zdecydowaną większość krwiodawców stanowili panowie, ale były też 4 panie. Pracownicy w ciągu 3 miesięcy oddawali krew kilkukrotnie, rekordzista z Rzeszowa w czasie akcji oddał osocze aż sześć razy.

Obecna akcja będzie trwała od 14 czerwca do końca wakacji. Ze względu na duży obszar działania spółki, krew i osocze pracownicy PGE Dystrybucja mogą oddawać w dowolnym czasie i dowolniej stacji krwiodawstwa.
Liczymy, że jak zwykle pracownicy nie zawiodą i zechcę pomóc bezinteresownie drugiemu człowiekowi.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site