Modernizacja stacji transformatorowej w Radzicach

PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna prowadzi przebudowę stacji transformatorowej Radzice. Inwestycja poprawi jakość zasilania w gminie Drzewica.

Zakończył się pierwszy etap rozpoczętej wiosną ubiegłego roku modernizacji głównego punktu zasilającego (GPZ) Radzice. Prace polegały na wymianie wyeksploatowanej infrastruktury na nowoczesne urządzenia energetyczne, które usprawniły funkcjonowanie GPZ. Zastosowane rozwiązania wpłynęły jednocześnie na poprawę transmisji danych technicznych do punktu dyspozytorskiego, co ułatwia monitorowanie pracy GPZ. Docelowo inwestycja obejmie również remont budynku nastawni, dróg i kanalizacji oraz przebudowę rozdzielni średniego napięcia.

 

img_20210121_104548.jpg

Wszelkie prace związane z modernizacją obiektu odbywały się bez przerw w dostawie energii elektrycznej do odbiorców.Głównym celem modernizacji jest poprawa niezawodności zasilania odbiorców z gminy Drzewica oraz podstacji trakcyjnych PKP - Radzice i Idzikowice, z których zasilana jest Centralna Magistrala Kolejowa łączącą Warszawę z Krakowem oraz Katowicami. Inwestycja przyniesie jeszcze inne korzyści - poprawi funkcjonalność stacji, zmniejszy emisję szkodliwych substancji do środowiska i dostosuje obiekt do aktualnych standardów obowiązujących w naszej spółce - powiedział Mirosław Wojtachnio, dyrektor Departamentu Specjalistycznego w Oddziale Skarżysko-Kamienna.
Zakończenie przebudowy stacji Radzice planowane jest na listopad 2021 r. Koszt inwestycji to blisko 10 mln złotych.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site