Nowa, specjalistyczna flota PGE Dystrybucja

Nowe samochody terenowe trafiły do zespołów Pogotowia Energetycznego działających na terenie sześciu oddziałów PGE Dystrybucja, spółki z Grupy PGE. 143 specjalistyczne i w pełni wyposażone pojazdy usprawnią obsługę odbiorców energii elektrycznej i poprawią komfort pracowników usuwających awarie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i możliwość szybkiego i skutecznego działania grup elektromonterskich, PGE Dystrybucja zakupiła 143 nowe terenówki, które trafiły do sześciu oddziałów spółki. 39 samochodów otrzymał oddział Białystok, 9 oddział Zamość, 17 oddział Lublin, 37 oddział Rzeszów, 30 trafiło do Warszawy, a  11 do Łodzi.

 

nowa-flota-1.jpg

- Praca służb energetycznych wiąże się ze specyficznymi wymaganiami. Pojazdy, którymi poruszają się nasi pracownicy w terenie, muszą być sprawdzone i niezawodne. Nabyte przez PGE Dystrybucja auta zostały zmodyfikowane i dostosowane do potrzeb pracowników pogotowia energetycznego – powiedział Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja. - Jestem przekonany, że nowe pojazdy podniosą zarówno poziom bezpieczeństwa energetyków, jak i efektywność ich działań. Odświeżanie floty to inwestycja w sprawną i skuteczną obsługę naszych Odbiorców – dodaje.

 

nowa-flota-6.jpg

Nowe pojazdy Pogotowia Energetycznego przebudowano tak, by sprostać wymaganiom spółki. Zostały wyposażone m.in. w specjalnie skonstruowaną, lekką zabudowę kontenerową osadzoną na niezależnej ramie. Wewnątrz kontenera umieszczono wysokiej klasy narzędzia niezbędne przy usuwaniu awarii. Urządzenia techniczne zostały umieszczone w dedykowanych im, wygodnych szafkach i boksach. Zastosowanie takich rozwiązań zapewnia łatwą organizację wyposażenia, optymalizację przestrzeni oraz gwarantuje bezpieczny i uporządkowany transport towarów w komorze ładunkowej.

 

nowa-flota-4.jpg

Nabyte samochody wyposażono dodatkowo w wyciągarki elektryczne, sygnalizację świetlną oraz zewnętrzne punkty oświetlenia przestrzeni roboczej po bokach pojazdów. Zastosowane modyfikacje poprawią bezpieczeństwo energetyków umożliwiając przemieszczanie się i prowadzenie prac w najcięższych warunkach terenowych i pogodowych. Nowoczesna, a za razem sprawdzona technologia napędzająca wszystkie koła pojazdu, w połączeniu z profesjonalną wyciągarką sprawiają, że samochody bez zbędnego ryzyka dotrą w nawet najbardziej niedostępne miejsca. Dodatkowe oświetlenie jest w stanie dokładnie doświetlić obszary dotknięte awariami i - co najważniejsze, sprawia, że ekipy naprawcze są z daleka widoczne nawet przy mocno ograniczonej widoczności. Ekipy Pogotowia Energetycznego często pracują w trudnodostępnych miejscach – terenach zalesionych, podmokłych i oddalonych od udogodnień cywilizacyjnych. Dlatego tak istotne dla PGE Dystrybucja było wybranie odpowiednich modeli i wyposażenia, które w optymalny sposób łączy funkcjonalność, niezawodność i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 

nowa-flota-3.jpg

Energetycy na obszarze działania PGE Dystrybucja codziennie dbają o stan techniczny setek tysięcy kilometrów linii energetycznych i stacji transformatorowych, zapewniając tym samym komfort i bezpieczeństwo energetyczne ponad 5,6 mln Odbiorcom. Aby ich działania mogły być wykonywane sprawnie i bezpiecznie, potrzebują narzędzi najwyższej klasy. Spółka nieustannie inwestuje w swoją infrastrukturę elektroenergetyczną,  sprzęt niezbędny do realizacji codziennych zadań.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site